Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2021 Çarşamba
Allah ondan razı olsun
Ermenek’in hayırsever insanlarından Hurşit (Ağa’) Akpınar 95 yaşında hayatını kaybetti.
Kategori : Köşe Yazıları
07 Şubat 2018 03:36
 
Allah ondan razı olsun

Ermenek’in hayırsever insanlarından Hurşit (Ağa’) Akpınar 95 yaşında hayatını kaybetti. Hurşit Akpınar Ermenek halkı tarafından sevilen bir insandı. Hurşit Akpınar'ın ölmü üzerine Hemşehrisi Hasan Ali Özdemir bir anısını paylaştı.

"Cenazesi yarın 07.02.2018 tarihinde Ermenek’te sipas camisinde kılınacak olana cenaze namazından sonra toprağa verilecek.Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Sanayide çalışıyorum o vakitler, kaporta boya ustasının yanındayım. Bir kac gün önce kötü bir haber alıp dedemin vefaat ettigini hatta 40. Gün yemegi olduğunu öğrendim acı bişey 40 gün sonra öğrenmek. 

Yemeğine bir misafir gibi katıldığım gecenin ilerleyen vaktinde evdeki lambanın yemek bölümüne götürüldüğünü farkettim üzüntü, misafir ağırlama telaşı ve biraz da kırgın yemek yerine gittim ışıklar yanmıyordu, direkte asılı lambaya uzandığımda yere düşen kablo ve lambayı karanlıkta bulmaya çalışırken koptuğu için yanmayan lambanın elektrik olan kablosunu tuttum ve elektriğe kapıldım. Elimde yara olustu ama koy yeri işte önemsememek ve birazda usta korkusuna hastaneye gitmedim. O şekilde çalışırken rover marka yesil bi arac geldi ustalar normal musteriden fazla saygı gösterdiler, dedim "Herhalde yakınları bu adam." Arabanın ufak tefek bi iki vuruğunu hallediyoruz. Onu getir bunu götür çabalıyorum ama elim eski bi bezle sarılı ve biraz da acı var. Dikkatini çekmiş olacak ki "Delikanlı eline ne oldu" dedi naif ve içime huzur dolduran ses tonuyla. Sorulmamasi insanin canını acıtıyor mus acilarindan fazla,  O tarifi mumkun olmayan kişilikteki insan sorunca fark ettim. Efendim diyerek durumu anlattım, birşey demeden yanımdan gitti ve ustaya sitemli bakışlarla "Bu adamın yevmiyesi ne kadar diye sordu" şaşıran ustalar cevap veremedi. "Bu adamın yevmiyesini odeyecegim yarin bu adam izinli hastaneye gidip tedavi olacak böyle olmaz böyle adam çalıştırılamaz" diyince herkesi bi korku beni ise huzur ve saygı kapladı o an dedim bu nasıl bi adam ki tanımadığı birine böyle sahip çıkıyor. Dedim: "Amca sen kimsin, seni tanımıyorum ben kendim muayene olurum sadece köyden yeni geldim" dedim ustaları korumak anlamında. "Sen nerelisin" dedi "Boyalık" dediğimde bana bakışı samimiyken daha da samimileşti ve sevecen bir ses tonuyla "Kimlerdensin" dedi anlatınca köydeki ocağın sahipleri olduğunu öğrendim ve yanımda şirketlerin o zaman doktorlari olur muş onu aradi "Hesabima yaz, gerekenden fazla alaka goster, bu cocugun eli iyilessin" dedi ve sonraki gün için izin aldı. O guzel insanın sayesinde tedavimi oldum. Allah mekanını cennet eylesin Allah ondan razı olsun. "

#Hurşit_amca_Allah_sevdiği_kullarindan_ayri_tutmasin.

Okunma : 3544
karaman


sağlam pen
Yavuzlar iplik
guney sigorta
Gündem haberleri
Türkiye’nin en yükseği olacak! Antalya - Konya Karaman’ı Bağlayacak
16 Ocak 2021 Okunma: 12194 Gündem
Karaman’da dev operasyon: 34 gözaltı
16 Ocak 2021 Okunma: 12160 Asayiş
Bakan'dan Karaman paylaşımı "Kar yağdığına pişman oldu"
17 Ocak 2021 Okunma: 9716 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın