Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Ak Parti Cephesinde Son Durum
Başkan Kantürk'ün Durumu Başbakanın mevcut Başkanla devam etmek istemesi yada istememsi üzerine çelişkili haberler ve yanıltıcı yorumlar yapılırken bu konuda Karaman Milletvekillerinin Başbakanla bir görüşme yapmadıkları ve Başbakanın vekillerin fikrini aldıktan sonra bu pazar günü 46 Belediye Başkanı ile ilgili yapacağı açıklamasında Karaman'daki mevcut başkanının durumunu da açıklayacağı bildirildi.
Kategori : Köşe Yazıları
27 Aralık 2008 00:00
 
Ak Parti Cephesinde Son Durum
Başkan Kantürk'ün Durumu

Başbakanın mevcut Başkanla devam etmek istemesi yada istememsi üzerine çelişkili haberler ve yanıltıcı yorumlar yapılırken bu konuda Karaman Milletvekillerinin Başbakanla bir görüşme yapmadıkları ve Başbakanın vekillerin fikrini aldıktan sonra bu pazar günü 46 Belediye Başkanı ile ilgili yapacağı açıklamasında Karaman'daki mevcut başkanının durumunu da açıklayacağı bildirildi.

Aday belirlemede en son nokta ve önemli nokta olarak görülen temayül yoklamasına kimlerin katılacağı Başbakanın mevcut başkanla ilgili açıklamasıyla netleşecek.

Şayet Başbakan Erdoğan bu Pazar günü Karaman'da mevcut Başkan Ali Kantürk ile devam edilmeyeceğini açıklarsa, 4 Ocak'taki Temayül Yoklamasına mevcut aday adaylarından Mehmet Yurtbaş, Ertuğrul Çalışkan, Sermet Boyacıoğlu, Mustafa Bayır ve Gürbüz Çoban'ın katılması bekleniyor. Başbakan Başkan Kantürkle devam demesi durumunda temayül yoklamasının gereği kalmayacak.

Bütün bu gelişmelerin ardından yapılacak değerlendirmeyle 10 Ocak 2009 tarihine kadar Karaman da Ak Partinin adayı da belirlenmiş olacağı yorumları yapılıyor.

Adem Kocatürk

 

Okunma : 6754
seç
karaman


atsepete
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9964 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8966 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6421 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın