Karamandan.com

Karamandan.com

09 Temmuz 2020 Perşembe
karaman

Adem Kapar TERBİYESİZ demiş
Bugün bir paylaşım okudum sosyal medyada.
Kategori : Köşe Yazıları
28 Mayıs 2019 15:27
 
Adem Kapar TERBİYESİZ demiş

Bugün bir paylaşım okudum sosyal medyada. Büyük harflerle “TERBİYESİZ” diye başlayıp hakaretlerle küfürlerle devam ediyordu. Öyle ki kavgada söylenmez laflar. Salyalar alçaklar havalarda uçuşuyor...

Kim yazmış bu ağza alınmaz sözleri diye baktım. Hani derler ya bir lafa bakacaksın laf mı, bir de söyleyene bakacaksın diye. Ben de baktım Adem Kapar’mış.

Kimdir Adem Kapar? Ömrünü politikayla geçirmiş bir kişi. (başka bir iş yapmışsa da ben bilmiyorum) Siyasetin hemen her kademesinde bulunmuş oldukça tecrübeli bir isim. Şu anda da Türkiye’de 51 tane bulunan İl Genel Meclisi Başkanlarından birisi. Partisinin adayına karşı çıkıp kazanmıştı. Yani oldukça önemli bir makamda Adem Kapar. 

50 Milyon TL üzerinde bütçesi olan kurumun başındaki seçilmiş adam. Kendisine ait metinlerde kendi köyünün ve kendi partisinin adını bir türlü doğru yazamayan lise mezunu bir ağabeyimiz. Herkes çok sever. Özellikle hitabeti dillere destandır konuşmaz şakır bildiğin.

Şimdi bu tecrübeli ve olgun politikacı kendisine yakışmayan üslupla ağza alınmayacak hakaretleri neden ve kime yapıyor? İzah edeyim. 10 gün kadar önce Karaman Çevre Altyapı Temel Hizmetleri Birliği toplanarak meclis başkanını ve üyeleri seçtiler. Gizli oylama ile yapılan seçimler sonucunda Meclis Başkanlığı için Adem Kapar’a 2 oy çıktı. Bunu da yerel haberciler yazdılar. Buna kızmış Sayın Başkan Adem Kapar.

Kapar'ın iki oy kaptığı bizim sitemizde de yer aldı. Haberin yayına girmesinden yaklaşık 15 dk. sonra Kapar bizzat beni cep telefonumdan aradı. Kendisinin aday olmadığını buna rağmen 2 oy çıktığını ifade ederek haberden bu ifadelerin kaldırılmasını talep etti. Tabi ki 20 yıldır siyaset yaptığımız ağabeyimizi kırmadık ve haberden esamesini sildik. Aynı şekilde diğer gazetecilere de ulaşıp kendisinin 2 oy aldığını sildirmiş. Oysa hiç oy alamayanlar var.

Buraya kadar her şey anlaşılabilir. Fakat haberleri kaldırttıktan sonra tahmin ediyorum iftar vakitine doğru hani gerilir ya insan tam o anda bir paylaşım yapmış aynen şu şekilde;Bugün kendisini aradım konuyla ilgili kendisine yakışmayan bu paylaşımı kaldırmasını rica edecektim lakin telefonuma bakmadı. Geri de dönmedi. Yazılan bilgi doğruysa da yanlışsa da talebi üzerine kaldırılmış olmasına rağmen bu hakaretleri neden yaptığını anlamaya çalıştık ama anlayamadık. Ben de bu yazıyı yazmaya mecbur kaldım.

Şimdi sayın kapar kendi paylaşımında kendisine 2 oy çıktığını yazan gazetecilerin yalan haber yaptığını yazmış hemen bir sonraki cümlesinde kendisinde 2 oy çıktığını doğrulamış. Bu ne yaman çelişkidir.

Kaldı ki gazeteciler yanlış yazdı hata yaptı diyelim; Sizce bu hakaretleri hakkediyorlar mı?

20 yıldır hakkınızda tek bir kötü haber yapmamış evini zor geçindiren bu gazeteci gençler salyalarını akıtan alçaklar mıdır. Bunca yıl FETÖ'ye, PKK'ya ya da elin sapığına katiline bile böyle ağır cümleler sarfettiğinizi duymadık. Şimdi ne oldu da böylesine celallendiniz.

Hiçbir karşılık beklemeden size ve sizin gibi kendi egosunu tatmin için her gün uyduruk haberlerle basında yer almaya çalışan kurum amirlerine karşılıksız hizmet eden bu çocuklara zerrece bir katkınız oldu mu ki bugün hakaretlere boğuyorsunuz. 

Eminim bu paylaşımdan tüm gazeteciler ve cemiyet başkanlarımız da rahatsız olmuşlardır.

Sayın büyüklerim, değerli protokol. Büyüklüğünüzü sadece ön sıradaki plastik sandalyelere oturmak için kullanmayın. Büyüklük anlayışla, sevgiyle, hürmetle ve bilgiyle olur. Bu mübarek günlerde değer mi bu şekilde kalp kırmaya. Hem de ne için…

Sen hiç oy almasan da severiz biz seni sayın başkan, kasma bu kadar.  Sonuçta seni kötülemek karalamak isteseler inan bana böyle yapmazlardı. Bence o paylaşımı sil ve özür dile gençlerden.

Merhum Nabi'nin bir beyitiyle bağlayalım mevzuyu;

Bende yok sabr u sükût, sende vefadan zerre
İki yoktan ne çıkar, fikredelim bir kerre.

Saygılarımla

Âdem Kocatürk

Okunma : 15883
Foto galeri
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
10.cu Kattan Atlayan Genç Hayatını Kaybetti
05 Temmuz 2020 Okunma: 13217 Asayiş
İkna etmeye çalışan komiser de yaralandı
06 Temmuz 2020 Okunma: 12325 Asayiş
Bakanlıktan 81 il valiliğine koronavirüs talimatı!
07 Temmuz 2020 Okunma: 9267 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın