Karamandan.com

Karamandan.com

15 Temmuz 2020 Çarşamba
karaman

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
Özel Karadağ Eğitim Kurumları öğrencileri, Atatürk’ün vefatının yıldönümü olan 10 Kasım’a özel bir video hazırladılar.
Kategori : Gündem
10 Kasım 2019 17:04
 
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Özel Karadağ Eğitim Kurumları öğrencileri, Atatürk’ün vefatının yıldönümü olan 10 Kasım’a özel bir video hazırladılar.  

Videoda öğrenciler Türkiye haritası yaparken öğretmenler de 09:05’i gösteren bir saat yaptılar.

Özel Karadağ Eğitim Kurumları’nın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesi ile yaptıkları açıklama şu şekilde;
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk büyük bir asker, önemli bir devlet adamı ve evrensel bir şahsiyettir. Aramızdan ayrılışının 81. yılında Ulu Önder Atatürk'ü, onun 57 yıllık hayat mücadelesini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini doğru anlamak bugün için daha da önemli hale gelmiştir.

Atatürk, yüzyılın başlarında Avrupa ve Asya'nın pek çok ülkesi totaliter rejimler veya diktatörlükler ile yönetilirken Türk milletini cumhuriyet fikriyle tanıştırmış, ülkemizi büyük bir atılıma hazırlamış, böylece devletin varlığını ve geleceğini teminat altına almaya yöneltmiştir. Atatürk'ün önderliğinde kurulan cumhuriyet yeni bir doğuş değil, yok edilmek istenen bir milletin dirilişi, düştüğü yerden ayağa kalkışıdır. 

Mustafa Kemal Atatürk, 20. yüzyılın başlarında Türkiye'nin ulaşması gereken aşamayı şaşmaz bir sezgiyle görerek yaşamda en gerçek yol göstericinin bilim ve teknoloji olduğunu tespit etmiştir. Ayrıca ülkenin kurtuluşunun ekonomik bağımsızlıktan ve her alanda kalkınıp güçlenmesinden geçtiğini fark etmiş, Batı'nın biliminden, teknolojisinden yararlanarak ve bunları özümseyerek çağdaş uygarlık düzeyine çıkıp bu düzeyi aşmayı milletinin önüne hedef olarak koymuştur.

Ülkemizin en zor anlarında düşünülüp ortaya konulan milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve öneminin iyi bilinmesi bugün için çok daha önemlidir. Şimdi bizlere düşen görev; Atatürk'ü ve en büyük eseri olan cumhuriyeti doğru anlamak, cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak ve Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize ve ülkemize kazandırdıklarının bilinciyle yeni bir 10 Kasım'ı yaşıyor, bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Okunma : 1782
EKSPERTİZ
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 14843 Asayiş
Yunus Emre Lösemiye Yenik Düştü
11 Temmuz 2020 Okunma: 6105 Yaşam
Karapınar'da şüpheli ölüm
13 Temmuz 2020 Okunma: 5012 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın