Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2020 Salı
Karaman’da Çekirdek Çitlemek Neden Yasaklandı? Adem Kocatürk 24TV’de açıkladı
Karamandan.
Kategori : Karaman Videoları
07 Ağustos 2020 16:25
 
Karaman’da Çekirdek Çitlemek Neden Yasaklandı? Adem Kocatürk 24TV’de açıkladı
karaman

Karamandan.com Genel Yayın Yönetmeni Âdem Kocatürk 24TV Haber Televizyonuna Karaman’da coronavirüsteki son durumu canlı bağlantıda aktardı.

Şehirde Ramazan bayramına kadar halkın aldığı ciddi tedbirlerle corona vakalarının yok denecek kadar az seviyede iken daha sonra vatandaşın duruma alışmasıyla tedbirlerin ihmal edildiğini aktaran Kocatürk bugün şehirde merkez caddelerde sigara içmek, dondurma yemek ve çekirdek çitlemenin yasak olduğunu vurguladı.

Günün sıcak gelişmelerinin ele alındığı Moderatör programı Helin Aslan’ın sunumuyla 24TV ekranlarında yayınlanıyor. Canlı yayında Karaman’a bağlanan Helin Aslan, Karaman’da uygulanan sigara ve çekirdek çitleme yasağını Karamandan.com Genel Yayın Yönetmeni Âdem Kocatürk’e sordu.

Helin Aslan’ın sorularını yanıtlayan Kocatürk açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu 5 Ağustos 2020 Salı günü Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında olağanüstü toplandı. Yapılan toplantıda Sağlık bakanlığının yurt genelinde aldığı pandemi önlemlerine ilave kararlar alındı.

Karaman’da maske kullanımını engellediği ve bulaşma riskini arttırdığı için merkez caddelerde ikinci bir karara kadar sigara içilmesi, dondurma ve çekirdek tüketilmesi yasaklandı. Konulan yasakların uygulanmasında zabıta ve polis ekiplerinin sürekli denetiminin yanında Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve Belediye Başkanı bizzat sahaya inerek kontroller gerçekleştiriyorlar.

Okunma : 15677
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16322 Gündem
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12532 Gündem
Sanayi köprülü kavşağında trafik kazası
18 Eylül 2020 Okunma: 8660 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın