Karamandan.com

Karamandan.com

17 Eylül 2019 Salı
Bayramın bu günlerine dikkat! Karaman'da "sarı sıcak" uyarısı
Kurban Bayramı'na son 3 gün kaldı.
Kategori : Karaman Hava Durumu
08 Ağustos 2019 11:52
 
Bayramın bu günlerine dikkat! Karaman'da "sarı sıcak" uyarısı

Kurban Bayramı'na son 3 gün kaldı. Bol bol akraba ziyaretlerinin yapıldığı ve dışarıda çok zaman geçirilen bayram günlerinde Karaman'da hava sıcaklıkları gün gün artarak ilerleyecek. Özellikle bayramın 3 ve 4. günü Karamanlılar için "sarı sıcak" alarmı var.

Karaman'da geride bıraktığımız iki haftada Türkiye genelini saran yüksek sıcaklıkların etkisi yaşandı. Birkaç gündür ise geçen haftaya nispeten özellikle sabahın erken saatleri ve akşam saatlerinde daha serin bir hava hakim.

Meteorolojiden alınan verilere göre, Karaman'da 8 Ağustos Perşembe gününden (bugün), Kurban Bayramı'nın birinci günü olan 11 Ağustos Pazar gününe kadar hava sıcaklıklarının ortalama olarak aynı düzeyde (en yüksek 32, en düşük 13 derece) ilerlemesi bekleniyor.

Bayramın son iki günü "sarı sıcak" alarmı!

Karaman'da bayramın birinci ve ikinci günü (11 Ağustos- 12 Ağustos) hava sıcaklıkları yine 32 derece ile 13 derece arasında saatine göre değişkenlik gösterecek.

Fakat Türkiye'yi etkisi altına alması beklenen "sarı sıcaklar" ile Karaman'da da bayramın üçüncü ve dördüncü günleri (13 Ağustos- 14 Ağustos) hava sıcaklığı 3- 4 derece birden artacak ve gün boyu güneşli hava hakim olacak.

Meteorloji'den alınan bilgilere göre 13 Ağustos Salı günü (bayramın üçüncü günü) hava sıcaklığının 34 dereceye kadar yükselmesi beklenirken, 14 Ağustos Çarşamba günü (bayramın dördüncü günü) 37 dereceye kadar yükselebileceği belirtiliyor.

Sarı sıcakların etkisinin, önümüzdeki hafta süresince devam edebileceği de belirtildi.

 

Okunma : 4491
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
seç
Gündem haberleri
Karaman’da iki genç mısır tarlasında bu halde bulundu   
15 Eylül 2019 Okunma: 11824 Asayiş
Şemsiyeleri hazırlayın! Karaman hava durumu...
13 Eylül 2019 Okunma: 9564 Karaman Hava Durumu
Liselerde sınıf geçme sistemi değişiyor
14 Eylül 2019 Okunma: 9169 Eğitim
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın