Karamandan.com

Karamandan.com

29 Mayıs 2020 Cuma
Karaman İcra Dairesinden Satılık Taşınmaz
Karaman İcra Dairesi tarafından taşınmazın açık artırma ilanı.
Kategori : İhaleler
19 Eylül 2019 14:22
 
Karaman İcra Dairesinden Satılık Taşınmaz

Karaman İcra Dairesi tarafından taşınmazın açık artırma ilanı.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 2837 Ada, 6 Parsel, ZEMBİLLİ Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Karaman (merkez) Zembilli mahallesi 2837 ada 6 parselde bulunan betonarme karkas yapılmış olan bodrum+4 katlı binanın 1.kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken 192 m² olup 83/764 m² arsa payına sahiptir. 

Binanın bulunduğu arsa 764 m² alanındadır. Bina bodrum+4 katlı betonarme karkas yapı olup 13,50 metre yüksekliğindedir. Bina 31.03.2014 tarih 8/69 sayılı inşaat ruhsatı ile yapımına başlanmıştır. Bina 16.03.2015 tarih 2/39 sayılı yapı kullanma ile tamamlanmıştır. Isıtma sistemi doğalgazlı bireysel kaloriferli olup 4 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 lavabo,1 tuvaletten meydana gelmiş olup brüt 192 m² dir. 

Kapılar ahşap, pencereler PVC. olup ısıcamlıdır. Islak hacmin bulunduğu mahallerin duvarları tavana fayans ile kaplıdır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcuttur. Oda duvarları ise saten boyalıdır. Odaların taban tahtası laminat parke olarak mevcuttur. Yapı asansörlüdür. Mevcut meskenin şehir merkezine uzaklığı 2000 metre olup güney cephelidir.

Adresi : Zembilli Ali Efendi Mah. 775. Sk. No:6 Kat:1 Karaman
Yüzölçümü : 764 m2
Arsa Payı : 83/764
İmar Durumu : Yukarıda yazılıdır.
Kıymeti : 320.717,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/272 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
 

Okunma : 6930
guney sigorta
atsepete
karaman


EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 7436 Asayiş
Tilki tepenin talanına vatandaş isyan etti
27 Mayıs 2020 Okunma: 7391 Gündem
İŞ ADAMI FECİ KAZADA HAYATINI KAYBETTİ
28 Mayıs 2020 Okunma: 6903 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın