Karamandan.com

Karamandan.com

13 Aralık 2019 Cuma
Karaman İcra Dairesinden Açık Artırma İle Ev Satışı
Karaman İcra Dairesi Tarafından Taşınmazın Açık Artırma İlanı yayınladı.
Kategori : İhaleler
31 Temmuz 2019 14:52
 
Karaman İcra Dairesinden Açık Artırma İle Ev Satışı

Karaman İcra Dairesi Tarafından Taşınmazın Açık Artırma İlanı yayınladı.

İlana Göre:

"Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Karaman ili, Merkez ilçesi, Hacı Celal Mahallesi, 807,00 m2 alanlı 2925 Ada I Parsel Nolu, Arsa vasfındaki ana taşınmazda konumlu 20/400 Arsa Paylı, MESKEN Niteliğinde, 2. Kat 18 Nolu bağımsız bölümdür. 

Ana Gayrimenkul; 807,00 m2 yüzölçümüne sahip, kuzey ve batı yönlerden yola cepheli köşe parsel üzerinde Zemin+4 katlı (toplam 5 kat) olarak ayrık nizamda, Betonarme Karkas yapıda 3/A yapı sınıfında inşa edilmiş apartmandır. Taşınmaz 34 yaşındadır. 

Satışa konu 2. katta konumlu 18 Nolu bağımsız bölüm, tapu kayıtlarında ve mahallinde mesken vasfındadır. Ana taşınmazsın ara katında konumlu olup, bina girişine göre sağda, binanın arka cephesinde konumlu 6 iç kapı numaralı dairedir. Güney ve doğu yönlerden yan bahçelere cephe almaktadır. 

Satışa konu 18 Nolu bağımsız bölüm Projesine göre, 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 1 hol, 1 banyo, 1 lavabo-wc, 1 balkon, 1 kömürlük hacimlerinden oluşmakta olup brüt 116 m2 alanlıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri ve balkon/banyo/wc kapıları PVC doğramadır. Antre, mutfak ve balkon zeminleri fayans, antre duvarlarının bir kısmı ile, mutfak duvarları fayans, ıslak hacimlerin zemin ve duvarları yarı yükseklikte fayans kaplıdır. 

Diger duvarlar plastik boyalıdır, tavanlar kartonpiyerlidir. Odalar laminant parkedir. Mutfak dolapları suntalam, tezgah suni mermerdir. Banyoda klozet ve duşakabin mevcuttur. Isınması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz 34 yaşındadır. Halihazırda mesken olarak kullanılır vaziyettedir. Kullanıma engel teşkil edecek kapsamlı bir tadilat ihtiyacı gözlenmemiş, ancak bina yaşına bağlı kısmi fonksiyonel eskime mevcuttur. 

Adresi : Hacıcelal Mah. 548. Sok. No: 8 / 6 Merkez / Karaman 
Yüzölçümü:116 m2 
Arsa Payı : 20/400 
İmar Durumu : 13.06.2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Karaman Revizyon ve ilave Uygulama imar Planına göre ayrık nizam 4 kat yapılaşma koşullarında (T4) Konut+Ticaret Alanı lejantında kalmaktadır. Yönetmelik gereği TAKS: 0,40'tır. Parselin yola terk alanları bulumaktadır. 
Kıymeti : 121.450,00 TL 
KDV Oranı : %1 
1. Satış Günü 09/09/2019 günü II:30 - 1 1:35 arası 
2. Satış Gönü 07/10/2019 günü I 1 :30 - 11:35 arası 
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN 

Satış şartları:
1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki günün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pay akçesi veya -bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacaklan rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefillleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemize tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7065 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12/07/2019 "

Okunma : 7883
seç
YARIŞMA
İSABET
maboto
MEVLANA YEMEK
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman’da karı-kocayı trafik kazası ayırdı  
09 Aralık 2019 Okunma: 14373 Asayiş
Karaman'da 4 kişi suçüstü yakalandı!
09 Aralık 2019 Okunma: 11373 Asayiş
Karaman'a önce bol yağmur ardından sağanak kar!
10 Aralık 2019 Okunma: 9787 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın