Karamandan.com

Karamandan.com

29 Şubat 2020 Cumartesi
Karaman İcra Dairesinden Açık Artırma İlanı
Karaman İcra Dairesinden Açık Artırma Usulü İle Taşınmaz Satışı.
Kategori : İhaleler
10 Eylül 2019 17:03
 
Karaman İcra Dairesinden Açık Artırma İlanı

Karaman İcra Dairesinden Açık Artırma Usulü İle Taşınmaz Satışı.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 326 Ada, 2 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, 1 Nolu
Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz özellikleri: 222,95 m² alana sahip olup bitişik nizam inşaa edilen, betonarme karkas yapı tarzında bodrum+ zemin+ 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Bodrum katında depo, sığınak, zemin katında bina giriş ve iki dükkan, normal katlarında 2 şer adet mesken bulunmaktadır. bina dışı yalıtım üzeri boyalıdır. Bina girişi mahallinde kuzey yönden yapılmaktadır. Bağımsız bölüm özellikleri: 1 nolu bağımsız bölüm dükkan onaylı mimari projesine göre ve yerinde binanın zemin katında konumludur. Mimari projesi ve mahallinde tek hacimden oluşmakta olup brüt 79 m² alanlıdır. Zemin döşemesi seramik kaplamalı, duvarları alçı üzeri saten boyalı, tavanı plastik kaplamadır. Dükkan giriş kapısı ve ön vitrin doğraması alüminyum doğrama olup, cam kaplıdır. Borçlu hissesi tamdır.

Adresi : Hamidiye Mah. 371. Sk. Çıbık Apt. No:4/A Karaman
Yüzölçümü : 222,95 m2
Arsa Payı : 18/223
İmar Durumu : Bitişik Nizam 5 kat yapılaşma koşullarında T1-Konut+Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesişartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5353 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

Okunma : 4713
guney sigorta
YARIŞMA
EKSPERTİZ
maboto
başarı
seç
Gündem haberleri
Şehit Olan Kardeşinin Acı Haberini Karaman'da Aldı
28 Şubat 2020 Okunma: 22642 Gündem
Karaman’da 23 yaşındaki genç, kanlar içinde ölü bulundu!
26 Şubat 2020 Okunma: 12256 Asayiş
Karaman Hava Durumu; Önce Yağmur Sonra Kar Geliyor!
27 Şubat 2020 Okunma: 11887 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın