Günümüzde Türkçülük ve İslam | Karamandan.com - | Karaman Haber

Günümüzde Türkçülük ve İslam | Karamandan.com - | Karaman Haber

20 Kasım 2018 Salı
Günümüzde Türkçülük ve İslam

Bana sosyal medya aracılığı ile mesaj yazanların mesajlarına göz gezdirdim yazdıkları şeylerin bir kaçını yazayım ve buradan da cevaplayım istedim. Siyaset için daha çok gençsin ? İşe gireceksin böyle paylaşımlar yapma ? Irkçı mısın ? Arap düşmanımsın ? Çok mu dindarsın sen sanki ? Bunları yazıyorsun da kendin uyguluyor musun gibisinden bir sürü şey yazmışlar.

Öncelikli olarak şunu belirteyim ben damarlarım da asil Türk kanı taşıyan ulusların en asili bir Türk evladıyım. Burada politika yapmıyorum her hangi bir siyasi partiyle de resmi olarak her hangi bir bağım yok. Her Türk evladı gibi vatanıma, milletime, dinime dil uzatanlara ağzının payını vermek en doğal hakkım. Ben ırkçı biri değilim kendi ulusumu, vatanımı, milletimi sevmek ırkçılıksa evet size göre ben ırkçıyım. Evet bazı milletleri sevmediğim doğrudur okul müfredatlarında çocuklarına Türk düşmanlığı öğreten milletlere de çiçek verecek değilim. Örnek verecek olursak Ermenistan, Avusturya, Sırbistan, Yuanistan vs. çocuklarına ilkokul çağlarında Türk düşmanlığı öğretiyorlar birde Yahudiler bu milletleri asla sevmiyorum. Ben Arap düşmanı da değilim dünyadaki bütün hakiki dinlere ve Müslüman ırklara saygım vardır. Ayrıca Araplar’da bizler gibi fanilerdir. Ahirette kimse kimsenin hesabını vermeyecek herkes kendi hesabını verecektir. İslam dininin şartlarını sana dört dörtlük uyguluyorum dersem yalan olur ama elimden geldiği kadar uygulamaya ve farzlarımı yerine getirmeye çalışırım, her fani gibi bende günahkarım bunu inkar etmiyorum ve de edemem. Veda hutbesinde ne söyler Efendimiz (sav.) ” siyahın beyazdan, beyazın kızıldan bir üstünlüğü yoktur, üstünlük takvadadır.” 

Bütün Müslümanlar birbirinin kardeşidir diyen bir Peygamberin ümmeti olarak benim ırkçılık yapmam tamamen islam dinine aykırıdır böyle bir şeyi bile bile ben ırkçılık yaparsam Müslüman olmamın ne anlamı kalır. Münafıktan kuran hadis inkarcısından da hiç bir farkım kalmaz. Ayrıca Yunan’ı yunan yapan Türk’ü Türk yapan ırkı değildir ortak bir kültür ortak örf adetler ortak inanışlar ortak yaşayışlardır. Bunun kanıtı bir Türk boyu olan Bulgarlar ve Macarlara şimdi Türk diyebilirmiyiz tabikide diyemeyiz şöyle bir örnek verirsek bugünkü Türki Cumhuriyetler dediğimiz çoğu ülke safkan Türk değildir, ortak bir kültürümüz ve ortak bir dili konuştuğumuz aynı zamanda da ortak bir inanışa sahip olduğumuz milletlerdir ve kardeşimiz diyoruz. Yani ırk denen şey aslında içi boş bir kavramdır. 

Şuanda Anadolu toprakları içinde yaşayan Lazı, Çerkezi, Arnavutu, Boşnağı, Türkü, Kürdü, Arabı, Alevisi, Sünnisi, tarihler boyunca iç içe birlikte yaşamış ortak bir kültüre inanca tarihe sahip kardeş olmuş milletler topluluğudur, bu ülkenin ismi de Türkiye Cumhuriyeti’dir. Biz bu millete komple bir bütün olarak Türk milleti diyoruz. Yarın düşman saldırdığında sen Türksün, sen Arapsın, sen Kürtsün, sen Lazsın diye ayırt etmeyecek kardeşim sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşısın savaşta kimse seni ayırt etmez acımaz. Müslüman kanı dökmekten zevk alan ehl-i salibin uşakları gözünün yaşına da bakmaz. Müslüman coğrafyasının tek bağımsız ülkesi olan Türkiye de elinden giderse seni hiç bir devlet sınırlarından içeri sokmaz ya Şehid olacaksın ya savaşıp gazi olacaksın başka bir seçeneğin yok. Ey Müslüman din kardeşlerim siz akşama kadar Osmanlı’ya, Atatürk’e, İslama, Atana, Ceddine küfürler saydırırken düşman seni sosyal medya da uyutuyor. Sosyal medyadan şu günlerde halkı galeyana getirmek için aynı merkezli haberler sevk ediliyor. 

Atatürk heykellerine saldıranlar Atatürk’e küfür edenler, Osmanlıya küfür edenler, İslama saldıranlar ve İslamı deve sidiğine sığdıranlar hep aynı merkezdendir. Türkiye şuan fiziki bir savaş yapmasa da içten ve dıştan sürekli saldırılıyor ve Türkiye savaş halinde siz bunu göremiyorsanız duymuyorsanız gözleriniz kör, kulaklarınız sağır ya da dilsiz şeytansınız. Ey kardeşim siz sosyal medya da küfürler savurmaya devam edin. Sen sosyal medya da sanal aşk peşinde koş, saçma sapan facebook gruplarında resim paylaş, sevgili ara, tv başında pembe dizi ( Türk örf adetlerine aykırı dizileri ) izlemeye devam et, Acun’u izle sen. Vatan senin neyine vatanı gariban çomar diye dalga geçtiğiniz Anadolu çocukları bekler ve canıyla kanı ile savunur. İşin garip tarafı bu ya sefasını da sizler sürersiniz. Ben bunları görüyorum Türkiye’nin ne kadar zor durumda olduğunu görüyorum, bağımsız son Türk Devleti İslamın son kalesinin ne kadar tehlikeli bir durumda olduğunu görüyorum. 

Türkiye’nin beka sorunu ile baş başa olduğunu görüyorum ki mücadele ediyorum bunları görüp mücadele eden bir çok arkadaşımız da var her yerde. İstesem yapmayabilirim çeker giderim canınız cehenneme deyip lakin mahşerde Allah soracak bizlere dünyada o asil kanla ne yaptın diye, sana verdiğimiz nefesi gücü kudreti nerelerde kullandın diye. Ey Atatürkçü kardeşim işi gücü varsa yoksa Erdoğan’ı eleştirmek olan kardeşim, Türkiye Cumhuriyeti kimsenin babasının tapulu malı değildir. Ne bir partinin ne bir zümrenin tapulu malıdır. 

Yöneticiler devletin sahipleri değildir, yöneticiler geçicidir siz bir partiyi devletin sahibi görürseniz onlarda devleti kendilerininmiş gibi görür ve buna fırsatı siz verirsiniz. Eleştiri elbet olacaktır. İyiyi de eleştiriyorsunuz kötüyü de. Ama sosyal medyada bazı paylaşımları görüyorum. Sizin amacınız ne üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Bu devlet hepimizin kişiler geçicidir, asıl olan devlettir ve devletin bekasıdır. Yazımı güzel bir sözle noktalamak istiyorum. Tarihler haini hain yazar, kahramanı ise kahraman !

 

– Hüseyin Zenginoğlu

Okunma : 1451