Karamandan.com

Karamandan.com

08 Ağustos 2020 Cumartesi
Bilim Düşmanı İmamlarımız (!)
Değerli okuyucular.
Kategori : Köşe Yazıları
21 Mart 2020 15:10
 
Bilim Düşmanı İmamlarımız (!)

Değerli okuyucular. Elimden geldiğince bu köşemde naçizane bir şeyler karalıyorum, gündemimizi işgal eden bir konu hakkında da yazmaktan kendimi alıkoyamadım.

Günümüzde imamlar itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Her mesleğin elbet bir faydası ve amacı vardır. Her mesleğin de illaki çürük elmaları mevcuttur.

CoronaVirüs‘ün hızla yayıldığı ve can aldığı İtalya ve Çin'e baktığımız da bu ülkelerde çok imam göremiyoruz. Şimdi bu ülkeler de imam yokken bilim, ilim ilerlemişken neden bu kadar fazla kayıp verdiler. Demek ki imamlar; bu sürece zarar veren kişiler, hastalığı yayan bireyler değil. Ya da tam tersi; İtalya ve Çin imam bolluğu ve hekim kıtlığı yüzünden mi bu halde :)

Bazı konularda imamlara düşmanlık yaparken bazı kişilerin hadlerini aştığını düşünüyorum. İmamların da evlerinde bu çirkin paylaşımları okuyan evlatları, hanımları var. Gerçekten bazı şeyleri abartıyoruz. Bu ülkelerde bu kadar zayii verilmesinin nedeni erken önlem alınmaması vb. nedenlerken, yani imamların hiç bir suçu günahı yok. ( Papazların ve hahamlarında.)

Dediğim gibi her meslekte çürük elmalar vardır. Bazı çürük elmalar yüzünden değerli imamlarımızı suçlamak onları bir vebalin altına sürüklemek tamimiyle yanlıştır. Bu kişilerin birçoğu eminim ki bu vatan için elini taşın altına koymaktan çekinmeyecek kişilerdir. Bazı kötü laflar ve paylaşımlarla emin ol işini layıkıyla yapanların verim ve performansını düşürmek bizlere birer vebal ve kul hakkıdır. Aman kul hakkından uzak durayım diyenlerin, bu şekilde eleştirirken kul hakkına girmeleri de şaşırtıcı.

Sosyal medya da bazı iğrenç yaklaşımlar görüyorum üzülüyorum, hatta diyorum ki bazen '' Bunlar laik seküler veya ateist değil; bunlar İSLAM düşmanı! '' bu kadar düşman olmak niye?! Ne yaptı bu insanlar sizlere. Sürekli imamı doktorun, imamı öğretmenin tam karşısına bir düşman gibi oturtmaktan bıkmadılar. Sanıyorlar ki tüm doktorlar dinsiz imansız, öğretmenler beynamaz ve imamlar ilim ve fen düşmanı.

Sözlerime son verirken işini ehliyle yapan tüm İMAM abilerime, kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum.

Görevini kötüye kullanan çizgisini dışına çıkan, bu kutsal mesleği pis emellerine alet eden sözde imamları (!) da Allah'a havale ediyorum.

Amacı iyi insan yetiştirmek olan bütün İMAM'ların Allah cc. yardımcısı olsun! Ayaklarına taş değdirmesin.

Bu yazım vesilesiyle beni suçlayacak olan, ‘’ asıl önemli olan ilim ve fen bunlardan neden bahsetmedin yobaz ‘’ diyeceklerin de benden uzak durmalarını temenni ediyorum.

Bir daha ki yazımda da ilim ve fennin önemini anlatacağıma söz vererek yazımı buradan bitiriyorum.

Allah cc. Bu hastalık karşısında Müslüman, Hristiyan, Yahudi hangi milletin hangi dininden olursa olsun bu virüsle mücadele eden, çaresiz, hastalıkla boğuşan temiz kalpli, iyi niyetli herkesin yardımcısı olsun.

Evinde kal KARAMAN, evinde kal TÜRKİYE !

Hüseyin Zenginoğlu

Okunma : 4419
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da bir köy karantinaya alındı
04 Ağustos 2020 Okunma: 15394 Gündem
Karaman'daki koronavirüs vaka sayısı Bakanlığın raporuna yansıdı
04 Ağustos 2020 Okunma: 9340 Sağlık
Karaman'da tartıştığı kız kardeşini silahla yaraladı
07 Ağustos 2020 Okunma: 8171 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın