Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi | Karamandan.com - Karaman Haber

Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi | Karamandan.com - Karaman Haber

15 Ağustos 2020 Cumartesi
Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi

Öncelikle bu yazının kendime ait olmadığını söylemek istiyorum. Amacım Karamandan.com takipçilerinin de bu yazıdan haberdar olmaları. Yazı da özellikle son 3 senede Türkiye üzerinde oynanan olaylar detayları bir şekilde anlatılmış. Sıkılmadan okumanız dileğiyle..

1- Türkiye Barzaniyle anlaşıyordu, Kuzey Irak petrolü 50 yıllığına Türkiye üzerinden akacak Müthiş anlaşmalar imzalanıyordu. Emperyalistler buna izin vermezlerdi.

Ve aniden IŞiD diye bir örgüt ortaya çıkıyor, Bir mermi atmadan petrol yatağı Musulu ele geçiriyordu? Amerikanın emrinde olan Irak ordusu karşılık vermeden Musulu IŞiD'e bırakıp kaçıyordu? Irakta ve Suriye'de Türkiye lehine gelişen bütün dengeleri değiştiriyor ve 50 tane elçilik çalışanımızı rehin alıyorlardı...


Erdoğan'ın ortadoğu petrolüne yaptığı stratejik hamleye IŞiD'le karşılık veriliyor, IŞiD'le Erdoğan'ın önünü kesiyorlardı. Üstüne bizim sığırlar Türkiye IŞiD'i destekliyor diye dünyaya servis ediyorlardı.

2- Amerika kendi çıkarları için iran'a ambargo uyguluyordu, Kısacası Amerika, ya iran'la ben ticaret yaparım, malı ben götürürüm yada kimseye yaptırmam diyordu. Ama Erdoğan ABD'nin bu ambargosunu takmadı hiç bir zaman, Rezza Zarraf üzerinden ABD'nin iran'a uyguladığı bu ambargo Altın ticaretiyle deliniyor, iran ticaretinden milyarlarca dolar Halk Bankası üzerinden Türkiye'ye akıyordu. Dünya ekonomik krizle boğuşurken Türkiye'nin ekonomisi hergün büyüyor, hergün yatırımlar yapılıyordu.

Buna izin verirlermiydi? Önce ABD'li 47 vekil Halk Bankasına yaptırım istedi, ve Kısa bir zaman sonra Türkiye'ye içerdeki uşakları üzerinden 17 Aralık operasyonu yapıldı, Halk banaksına girdiler, Halk Bankasının Genel müdürünü tutukladılar.

Ve irandan gelen o paranın önünü kestiler, Amerika alel acele iranla anlaştı, Ambargoyu kaldırdı, Ve Paralar artık Halk Bankasına değil, ABD JP Morgan bankasına akmaya başladı.

Bizim muhalefette Rezza'ya bak neler yapmış diye mal mal siyaset yaptığını zannediyor, içerdeki ve medyadaki uşaklarıda halka ayakkabı kutularıyla tiyatro seyrettiyor, gerçekleri görmelerini engelliyorlardı. 28 Şubatta 26 banka soyulurken, hazine boşaltılırken Fadime Şahin Müslüm Gündüz tiyatrosunu halka izlettirip uyutanlar yine bunlardı, Gezide "EKONOMiYi DURDURALIM" diyenler yine bunlar değilmiydi?
3- Son günlerde Amerikan askerleri YPG(PKK) ile beraber Kuzey Irak ve Suriyenin bir kısmında Kürt devleti kurmak için düğmeye bastılar. Buna karşılık Erdoğan ne yaptı? Hemen Rusya ve israille 2 günde arayı düzeltti, dostluk elini uzattı.

Rusya ile anlaşarak YPG hedeflerini vurmaya başlıyor, Kuzey ırakta Türkiye'nin başına örülmek istenen tezgahı bozuyor, Amerikanın planına karşı çok stratejik ve akıllı bir hamle yapıyordu. Karşılığında ise Atatürk havalimanında bombalar patladı. Putin ve Rusya Başbakanı bile bu oyunu görüyor "Rus halkına tatil için Türkiye'ye gidin çağrısı yapıyorlardı." Bizim siyasiler, gazeteler ve medya ise halka gerçekleri anlatmıyor, Erdoğan diz çöktü diye servis ediyorlardı.


4- Bu örnekleri niye verdim zannediyorsunuz?
Erdoğan bizim kadar ne olup bittiğini bilmiyormu zannediyorsunuz? Erdoğan'a Milli istihbarat Teşkilatından bilgi akıyor, Emniyet istihbarat teşkilatından bilgi akıyor, Jandarma istihbarat teşkilatından bilgi akıyor. Biz sadece perdenin önünü görüyoruz, ama Erdoğan perdenin arkasında dönen olayları görüyor, ona göre hamleler yapıyor, adımlar atıyor.
Suriye konusuna girmeden size bir iki örnek daha vereyim

a) Erdoğan dershaneleri kapatacaz demişti, Şok olmuştum, nasıl böyle bir şey yapar, Bize göre orda Gülenciler gençlere Allah'ı namazı öğretiyordu, vatanını seven insanlar yetişiyordu. Ogün hepimiz karşı çıktık, geldiğimiz nokta ortada, meğer O dershanelerde bu ülkeyi sırtından hançerleyen, ABD uşakları yetişiyormuş. 17 Aralıkta Halk bankası operasyonuyla Türkiyeyi sırtından hançerlediler.
b) Erdoğan özel yetkili mahkemeleri kaldırdı.

Yine şok olmuştum, benim gözümde onlar darbecilerle çetelerle mücadele ediyordu. Sonradan gördük ki 17 aralık operasyonunu hazırlayanlar onlar, 25 Aralıkta Marmarayın, Hızlı trenin, 3 Köprünün, HES'lerin ve Kanal istanbulun kısacası Türkiye'yi uçuracak projelere imza atan tüm Müteahit ve iş adamlarının tutuklanmasını isteyen yine onlardı. Erdoğan'ı tutuklamaya kalkan yine onlardı.

Şimdi asıl konuya geçelim ; Erdoğan bizim gibi düz bakmıyor, Ona devletten gelen bilgilerle hareket ediyor. Biz önümüzü zor görürken, O ise istihbarat kurumlarından gelen bilgilerle dünyanın her yerindeki olayların perde arkasındaki gelişmelerini görüyor ve ona göre karşı hamleler yapıyor.

Erdoğan Suriye'lilere vatandaşlık vereceğiz dedi, Dünyada ilk tepki hangi ülkeden geldi biliyormusunuz? iNGiLTERE 

"Türkiye’nin Suriyelilere vatandaşlık teklifi AB anlaşmasını tehlikeye atıyor" dedi. Peki ingiltere ve Avrupa Birliği ülkeleri daha düne kadar Suriye'lileri siz alın, başımıza bela etmeyin, size maddi destekte veririz diye yalvarıyordu, Türkiye'nin Suriyelilere vatandaşlık vermesine sevinmeleri lazım, kurtulduk Suriyelilerden, artık gelmezler demeleri lazımdı? Peki birden ne olduda karşı çıkmaya başladılar? iŞTE PÜF NOKTA BURASI.

Size bir örnek vereyim ; HATAY Fransanın mandası altındaydı, Türkiye'ye nasıl katıldı zannediyorsunuz? Nasıl Türkiye'nin bir ili oldu zannediyorsunuz? Savaş ortamıydı, Hatay Suriyeli Arap kardeşlerimizin yoğun olduğu bir il. Önce dillerini Resmi dil olarak Türkçe ilan ettiler, Sonra Türkiye'nin desteğiyle bağımsızlık ilan ettiler, Sonra referanduma gidip Türkiye'ye bağlanmak istiyoruz dediler ve Türkiye'ye katılıp, Türkiye'nin bir ili oldular.

işte Avurpa Birliği üyesi ülkelerin gördüğü, Bizim muhalefetin göremediği GERÇEK TAMDA BU...
Ne diyordu rahmetli Özal "DÜNYA BiLiYOR, MUSUL-KERKÜRK BiZiMDiR, ENiNDE SONUNDA ALACAZ"

Bir tarafta YPG-PKK ABD'nin eliyle Kürdistanı kurmak için uğraşıyor, Bir tarafta ABD'nin uşağı IŞiD, Bir tarafta Özgür Suriye Ordusu. Suriye parçalanmak üzere, Suriye eyaletlere bölünmek üzere, Bir zamanlar Hatay gibi. Eninde sonunda Bu eyaletler bağımsızlıklarını ilan edecekler. Ve emperyalistler bu petrol yataklarının başında dört gözle pay kapmak için beklerken, Erdoğandan bir stratejik bir hamle geldi. Suriyelilere vatandaşlık vereceğiz. Tıpkı Türkiye'nin bir zamanlar Hatay'da yaptığı gibi. Türkiyenin şartları var, Onları yerine getirenlere verilecek. En önemli şartı ne biliyormusunuz Türkçe'yi konuşabilmeleri * Bu insanlar kısa bir zaman sonra ülkelerine dönecek ve bağımsızlıklarını ilan ettiklerinde, Türkiye'nin desteklemesiyle bir referandum olduğunda Hatay gibi Türkiye'ye katılmak isteyecekler.

Oy için yapılıyor diyenler, Erdoğanın oya ihtiyacımı var, adam bütün seçimlerde zaten tek başına iktidar. Böyle bir hamle oy kazandırmaz, aksine kaybettirir.


5- Hiç düşündünüz mü ; Ahıska Türkleri'ni devlet neden batıya değilde doğuya yerleştiriyor? Çünkü orda PKKya karşı ülkesini vatanını seven insanları yerleştiryor, orda dengeleri değiştiriyorlar. Oralara birde Müslüman Suriye'lilerin yerleştrildiğini düşünsenize? Detayları yazarsam yanlış anlaşılır.

Kısacası ; PKK'yı destekleyen HDP'lilere vatandaşlık veriliyor, Türkiye'yi yurt dışında karalayan sanatçı gazeteci soytarılarına vatandaşlık veriliyor, Katil devlet diyen akademisyenlere vatandaşlık veriliyor, Türkiye'yi 17 Aralıkta batırmaya kalkan Gülencilere vatandaşlık veriliyor, Askere polise saldıran DHKP-C'li alçaklara vatandaşlık veriliyor, DHKP-C'li teröristlerin avukatlığını yapan CHP'lilere vatandaşlık veriliyor, PKK'ya cephanelik taşıyan vekillere vatandaşlık veriliyor, Şartları yerine getiren Almana, ingilzie, Yahudiye, Rusa, Ermeniye veriliyor, ama Çanakkalede şehit düşen, Müslüman Suriyeli'lere mi verilmiyor?

Erdoğan adam gibi adam, Bu ülkenin başına bu kadar dik duran zeki bir adam hiç gelmemişti, Ve emperyalistler ona baktıkça Önlerinde asla diz çökmeyen, onlara bir karış toprak kaptırmayan, tezgahlarını bozan Sultan Abdülhamiti görüyorlar. Ne demişti Necip Fazıl "Abdülhamiti anlamak herşeyi anlamaktır." Ama o zamanın insanları Abdülhamiti anlamadılar. Taki onu indirdiklerinde, Koca imparatorluk paramparça olduktan sonra anladılar.


Ne demişti ABD başkan yardımcısı Ulusal güvenlik baş danışmanı ; "Erdoğan ABD'nin Ortadoğu çıkarları için tehlikleli biri, ABD artık adım atmalı" yani ABD Erdoğanı devirmeli...

Ne diyordu italyan gazeteleri "SELEHATTiNi EYYUBi SON METRODA DURDURLDU."
Ne diyordu PKK'nın ele başı Cemil Bayık "ERDOĞAN GiDENE KADAR DURMAYACAĞIZ"
Ne diyordu imamı Şafi hazretleri "FiTNE ZAMANINDA DÜŞMAN OKLARINA BAKIN, YÖNÜ KiME ÇEVRiLMiŞSE O DOĞRU YOLDADIR."
Bugün bütün oklar Erdoğan'a çevrilmiş durumda...

Bize düşen devletimize inanmak ve güvenmek. Sakin ve sabırlı olmak. Unutmayın onlar bizim bilmediklerimizi biliyorlar...

Düzenleme : 11 Temmuz 2016 08:49 Okunma : 4068