Burası Türkiye Abi | Karamandan.com - Karaman Haber

Burası Türkiye Abi | Karamandan.com - Karaman Haber

15 Ağustos 2020 Cumartesi
Burası Türkiye Abi

ODTÜ'de bir süredir devam eden mescit gerilimi sürüyor. PKK'ya yönelik operasyonlarla kampüs içerisindeki gerginlik giderek yükselirken, mescit çıkışı bir grup öğrenci, zıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. 

Bilimsel çalışmaların konuşulması gereken üniversitelerde yaşananlar neyin nesi? Dünya genelinde ilk 400 üniversite arasına bile giremeyişimizi tartışmamız gerekirken bu yaşananlar üniversite öğrencilerinin boş işler peşinde sürüklendiğinin göstergesi değil mi?

Bu mu sizin laiklik anlayışınız? Bu mu sizin din ve inanç özgürlüğünüz? Bu mu sizin ibadet özgürlüğünüz? Rahatsız oldular tabi türbanlı bacılarımızın başörtüleriyle üniversitelere girmelerinden, devlet dairelerinde türbanlarıyla çalışabilmelerinden. Rahatsız oldular tabi cumhurbaşkanlığı köşkünde elinde şarap kadehi ile kokteyller veren cumhurbaşkanları yerine alnı secdeli devlet yöneticileri görmekten. İslamcı kesime irticacı damgası vurmak, sözde laiklik adı atında insanların ibadet özgürlüklerini sınırlayarak ülkeyi 90lı yıllara geri döndürmeye çalışıyorlar.

Elbette gurur duyduğumuz öğrencilerimiz, bilim adamlarımız da var. Nobel Barış Ödülü ile adını duyuran bilim adamımız Aziz SANCAR gibi. Temennimiz duyduğumuz bu gururu genç neslin devam ettirmesi.

Bir de ismini kısa yolla yazmak isteyen kurnazlar var. İtalya da 1800 yıllık tarihi esere ismini kazıyan türk erasmus öğrencisi gibi. Evet. Tam 1800 yılık tarihi esere ismini kazıyan Aziz M. İsimli Türk öğrenci yakalanarak para cezasına çarptırıldı. Bir Aziz gururlandırırken, diğer Aziz bizleri utandırdı. Biz ‘Türk’üz abi. Her şeyin kolayına kaçan bir milletiz.

Rabbim bizlere doğru yerde, meşru şekilde ismimizi yazdırıp, bizleri gururlanacağımız ‘AZİZ’lerden eylesin.

Saygılarımla…

Hüseyin KILINÇ

Okunma : 2535