Burada yazacağım | Karamandan.com - Karaman Haber

Burada yazacağım | Karamandan.com - Karaman Haber

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Burada yazacağım

Merhaba 

Bundan böyle bende Karamandan.com’da yazacağım.

Kimdir bu adam derseniz biraz kendimden bahsedeyim.

26.05.1992 tarihinde Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde dünyaya geldim. İlköğretim ve Lise’yi ilçemde, ailemin yanında okudum. 2015 yıllında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldum. Şimdi ise hayalim olan hukuk fakültesini okuyabilmek için Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü okuyorum. 

 Evet, benim de hayallerim vardı. Hukuk fakültesinden mezun olup adaletin uğramadığı ülkemde başarılı, adaletli bir hukukçu olmak istiyordum. Fakat ailemin yönlendirmesi ile farklı bir bölüm tercih etmek zorunda kaldım. Şimdi Kpss ye hazırlanıyorum. İyi de ben memur olmak da istemiyorum ki. Masa başında oturmak bana göre değil. Memurluk insanı köreltir. Ben kendi işimin patronu olmak, rızkımın peşinden koşmak istiyorum. Sevmediğim okulda sevmediğim bölümü okudum, belki de sevmediğim mesleği yapacağım. Ama ben hiçbir zaman hayallerimden kopmadım. Sadece bir süreliğine erteledim..

Karamanda öğrenci olmak zordur. Yapacak pek bir şeyin yoktur. Ben de bunu değerlendirerek siyasete atıldım. Ak Partinin Üniversite teşkilatına katıldım. Bura da bir çok görev üstlendim: Bölüm başkanlığı, fakülte başkanlığı, sosyal işler başkanlığı, üniversite başkanlığı gibi.. 3 senenin ardından siyasetten ayrılmak zorunda kaldım. Tabi davamıza hizmet etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim. Hani derler ya ‘’her son yeni bir başlangıçtır’’ diye. Ben de Ak parti teşkilatından ayrıldıktan sonra MTTB Karaman İl Başkan yardımcılığına atandım. Siyasi parti çıkışlı olduğumuz için Genel Merkez resmiyet vermedi. 2 aylık MTTB maceramızda böylelikle son buldu. Artık birilerinin çizdiği yoldan gidip misyonlarını uygulamaktan sıkılmıştım. Kendi vizyonumuzu belirleyip kendi misyonumuzu uygulama kararı aldık ve arkadaşlarla birlikte Konya merkezli Vizyon Gençlik Platformunu kurduk. Bu platformda Karaman İl başkanlığı ve İç Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevini üstlendim. Mayıs 2014’te Genel Başkanlığına 24. Dönem Ak Parti Milletvekili adayı Rahim TÜRK’ü seçtik. Rahim beyle beraber platform yeni bir ivme kazanarak Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği adı altında çalışmalarına halen devam etmekte.

Selamlarımla
Hüseyin Kılıç

Düzenleme : 21 Aralık 2015 11:12 Okunma : 2744