Biri Milliyetçilik mi Dedi? | Karamandan.com - Karaman Haber

Biri Milliyetçilik mi Dedi? | Karamandan.com - Karaman Haber

15 Ağustos 2020 Cumartesi
Biri Milliyetçilik mi Dedi?

Ben Türkiye’de ‘’tek milliyetçi parti Ak Parti’ diyorum, hemen sözde milliyetçiler ‘’her şeyi yasakladınız, sizin yüzünüzden türk kelimesini kullanmaya çekinir olduk’’ diyorlar. Bu güne kadar Türkçülük üzerinden yürüdünüz de ne oldu? Bakın bugün o beğenmediğiniz, hain ilan ettiğiniz ve hatta Peygamber Efendimizin soyu olmasına aldırış etmeden hakaret ettiğiniz Araplarla birlikte İslam Ordusunu kurduk. Ve ne oldu biliyor musunuz? Rusya Suriye politikasında geri adım atmak zorunda kaldı. Türkiye artık eski ‘Hasta Devlet’ değil. Gücümüze güç kattık. Yeniden doğduk, büyüdük ve büyüyoruz. Allah’ın izniyle büyümeye de devam edeceğiz..

Demek ki neymiş? Lafla peynir gemisi yürümüyormuş. Kuru kuruya ben Türküm ya da ben Kürdüm demekle milliyetçilik olmaz. Siz milliyetçilik ile ırkçılığı bir birine karıştıran birer kuru laf milliyetçisisiniz!! Milliyetçi olduğunuzu idda ediyorsunuz. Vatanımızı milletimiz her şeyden çok sevdiğinizi söylüyorsunuz ya; peki adama sormazlar mı be kardeşim bu çok sevdiğin ülken için, halkın için bu güne kadar ne yaptınız diye? 

Biz ne Türk ırkçısı ne de Kürt ırkçısıyız! Biz Türkiye milliyetçisiyiz! Mazlumun milliyetçisiyiz!! Bizim  milliyetçiliğimiz medeniyetimizin mirasına sahip çıkma milliyetçiliğidir. Bizim milliyetçiliğimiz hastane yapmaktır, öğrencilere ders kitaplarını ücretsiz vermektir,  20 bin km duble yol yapmaktır. ‘Bizim milliyetçiliğimiz Altay tankıdır, Cirit füzesidir, Atak helikopteridir, yerli otomobilidir, üçüncü köprüyü yapmaktır. Hakkari'nin Yüksekova'sında  havalimanı yapıp orada Ay Yıldızlı bayrağı dalgalandırmaktır bizim milliyetçiliğimiz.’
 

 

Okunma : 3263