Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2019 Çarşamba
Hollanda'dan Türkiye'ye Afrin desteği
Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, Türk Silahlı  Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" ile ilgili, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu.
Kategori : Gurbetçilere
24 Ocak 2018 00:23
 
Hollanda'dan Türkiye'ye Afrin desteği

Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, Türk Silahlı  Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" ile ilgili, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil." dedi.

Hollanda'dan Türkiye'ye Afrin desteği! YPG masum değil.

Zijlstra, Hollanda Parlamentosu'nda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin,  Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı" ile ilgili  milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Zijlstra, "Bu bir Türk, Kürt çatışması değildir. Bunun Hollanda'da da  böyle olmaması gerekir. Kabinede, ülkede gerginliğin tırmanmaması için gereken  görüşmeler yapılıyor." diye konuştu.

Birleşmiş Milletler (BM) Şartı’nın meşru müdafaa hakkını düzenlediği  51. maddesine de atıfta bulunan Zijlstra, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar  oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil.  Hollanda hükümeti YPG'yi hiçbir zaman desteklemedi. YPG ile PKK arasında güçlü  bağlantılar var. PKK ise hem Hollanda hem de Avrupa'ya göre bir terör örgütüdür."  ifadesini kullandı.

Hollanda hükümetinin hareketle ilgili kaygıları da olduğunu kaydeden  Zijlstra, "Türkiye ile gereken görüşmeleri yapıyoruz. Fakat, Türkiye'nin yaptığı  hareket, uluslararası mücadeleye karşı ve yasa dışı değil. Bu durumda hareketi  yargılamamız doğru olmaz." değerlendirmesinde bulundu.Hollanda’da terör örgütü PYD/PKK yandaşları Rotterdam'da Geylani Hizmet Vakfı'na bağlı camiye dün gece saldırıda bulundu.  Saldırıda caminin camlarının kırıldığı ve duvarlarına terör örgütüyle bağlantılı yazıların yazıldığı belirtildi.

Okunma : 1356
Gündem haberleri
Karamanlı Hünkar Avrupa'yı sallıyor
14 Ocak 2019 Okunma: 21509 Magazin
Karamanlı İbrahim Küçük Kendisini Mehdi ilan etti
15 Ocak 2019 Okunma: 18284 Yaşam
Salı Pazarı Talan; Yaralılar Var!
15 Ocak 2019 Okunma: 14139 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın