Yazmazsam deli olacaktım | Karamandan.com - Karaman Haber

Yazmazsam deli olacaktım | Karamandan.com - Karaman Haber

28 Mayıs 2020 Perşembe
Yazmazsam deli olacaktım

Sait Faik toplumdaki uygunsuz olaylara karşı isyanını bu cümle ile belirtmişti. Bende uzun süredir yazmamaya çalışıyorum ama Sait Faik üstadın ruh haline geldim.

Siyaset artık kalite olarak yerlerde sürünüyor.

Ne yapacaklarını söyleyeceklerine hakaretler, küfürler sıralanıyor. Birine oy versen hain, öbürüne oy versen vatansever oluyorsun. Yer değiştirmiş olsan birinde demokrasi savunucusu, diğerinde gerici oluyorsun. 

İttifaklarda ki kan uyuşmazlıklarını nasıl kapatacaklarını şaşırmış olduklarından durmadan gaf üzerine gaf yapıyorlar. 

Bay Kemal kaç seçimdir kaybediyorsun çekil artık gibi bir cümleyi söyleyen sayın Erdoğan ortak mitingde kendini dinleyen sayın Bahçeli'ye de laf söylemiş olmuyor mu?

Ülkücü hareket mensuplarının çok önemsediği Atatürk, Türk milliyetçiliği gibi ana unsurlara sayın cumhurbaşkanı ve üst kademe AK Partililerin bakışını bilmeyen var mı?

Cemaatçiler ile yıllar geçiren, açılım süreci gibi saçma bir süreci başlatan, bu süreçte HDP-Barzani -Salih Müslim ve daha bir çok bölücü ile görüşmeleri yapan şimdi de MHP ile ittifak açıklayan iktidarın yelpazesinin genişliğinden şüphe duyan sadece ben miyim?

CHP ülkücü söylemleri kullanıyor. Andımızın okunması önergesini destekliyor. Sayın Kılıçdaroğlu hemen hemen her konuşmasında milliyetçiliği dillendiriyor.  Hayret eden tek ben miyim? 

Altı oktaki milliyetçiliği CHP ilk kez bu kadar hatırladı. 

İttifak yaptınız madem tam yapın. Aynı seçim bölgesinde ittifak yapan partilerin ayrı adayları var. Nasıl konuşacaklar,  ne söyleyecekler ikilem içindeler. Eleştiri yapsa ittifak ruhuna aykırı davranmaktan adaylıktan alınabilir. Yapmasa niye aday çıktı belli değil. 

Yerel seçim yapılıyor olmasına rağmen ulusal sorunlar konuşuluyor. Ekonomik krize belediye başkanları çözüm bulacak değil. Beka sorununda da belediye silahlı kuvvetleri kurulacak değil. 

Maalesef siyasetçilerimiz bizi yine doğrulara değil kendilerine inanıp, biat etmemizi, sorgulamadan onların her söylediğini sınırsızca savunmamızı istiyor. Hatta millet olarak birbirimizi kırıp geçirebiliriz. 

HDP'yi terörist gören tam yetkili bir cumhurbaşkanı niçin gereğini yapmaz da sadece laf söyler. Her kararnamesi tak diye çıkan, Türkiye’deki bütün kurumların ve kurumdaki amir-memur herkesin sayın Erdoğan’ın iki dudağından çıkanlara ne kadar hazırlıklı olduklarını biliyoruz. Kapat partiyi, verme parayı inanalım onları sevmediğini. 

Yıllardır,  bazen, çok az, bir kaç kez iyi bir şeyler yapmış olabilir. Ama yaptıkları hataları ben yazmakla bitiremedim. Yine bir seçim yine kendinden olmayanlara hakaretler, toplumu ikiye bölmek, milleti hiç sebepsiz yere birbirine düşürmek oy için değmez sayın Erdoğan. 

Her fikri taşıyan özeldir. Vatanı sevmek, ülkücü olmak, milliyetçi olmak, demokrat olmak, inançlı yada inançsız olmak partilerin genel başkanlarına bırakılmış bir konu değildir.  Ben varsam onlar var. Artık kendilerini imparator görmelerine bu çağda bari izin vermeyin. 

Bu seçimin sonucunun Türk milletine hayırlar getirmesini dilerim

Hasan Hüseyin Şanlıtürk
 

Düzenleme : 30 Mart 2019 12:12 Okunma : 2602