Molotof | Karamandan.com - Karaman Haber

Molotof | Karamandan.com - Karaman Haber

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Molotof

İstanbul Gazi Mahallesi’nde polise molotof kokteyl ve taşlarla saldıran göstericiler, müdahalenin ardından sokak aralarında gözden kayboldular.
Mardin’in Nusaybin ilçesinde yüzleri maskeli göstericiler polise havai fişek ve molotof kokteyl attılar. Polisin biber gazı ile müdahalesinden sonra sokak aralarına kaçarak izlerini kaybettirdiler.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde protestocular polis araçlarına taş, havai fişek, ses bombası ve molotoflarla saldırdılar. Daha sonra sokaklara dağılan göstericilerle polis arasındaki gerginlik saatlerce sürdü. İlerleyen saatlerde yaralı olmadan olaylar bitirildi. Göstericiler yine gözden kayboldu.
Haberlerde anlamadığım konulardan bir tanesi de bu. Kötü örnek olması var, devletin  düştüğü aciz durum var, polisin ve askerin güvenlik noktasında ki görevlerini yapmada gururlarının ve isteklerinin kırılması var, var da var. 

Ceza; suç işleyenin bir daha suç işlememe meyilini arttırmak ve o suçtan kişileri, toplumu ve devleti korumak için verilir ve verilmelidir. 
Ama maalesef cezalandırmanın olmadığını hep beraber izliyoruz. 

Terörist olmayan molotofçular da var ki onlar attıkları zaman cayır cayır yanıyoruz. 

İyilik yapıyoruz, molotof atıyorlar.

Borç para veriyoruz, ateşe odun desteği yapıyorlar.

Kefil oluyoruz, benzini fazlalaştırıyorlar.

İyi ve güzel sözler söyleme çalışıyoruz, fitne-fesat fırtınası estiriyorlar. 

Birde bütün konuşmalarında ahlaktan bahsederler ve iyilik yapanı yerden yere vururlar. ‘’Bir iyilik yaptı onu da yüzümüze vurdu’’ en iyi savunma silahlarıdır.

İkinci güçlü silahlarıda yalandır. Kimisi inanarak, kimisi sanat yaparak yalanları sıralar.

Bunlara bu dünya da adalet sisteminin biçtiği bir ceza yok. Ama öbür taraf da kurtuluşları da yok. Tabii ki inanıyorlarsa.
Toplum olarak rahat ve huzurlu yaşamak istiyorsak birinci gruptaki teröristleri ve onların yanında hırsız, kapkaçcı, uyuşturucu taciri, tefeci gibi adi ve şerefsizce suç işleyenlere devlet gerekli en ağır cezayı vermeli. Böylelikle dürüstçe yaşayan vatandaşına da hem hizmet etmiş hem de ödüllendirmiş olur. 

İkinci gruptakiler ya arkadaşımız ya akrabamızdır. Onları temizlemek de bizlere düşüyor. İyilik kesinlikle yapalım ama anlayana. Vefasız olana, kalleş olana bir tekme atma zamanı geldi de geçiyor bile.

 

Okunma : 2712