Her Telden Bayramlık Yazı | Karamandan.com - Karaman Haber

Her Telden Bayramlık Yazı | Karamandan.com - Karaman Haber

28 Mayıs 2020 Perşembe
Her Telden Bayramlık Yazı

Sürekli akıl verenler var. 

Her devrin adamı olmamı, 

Sadece parayı düşünmemi

Kendime ve çoluk-çocuğuma iyi bir hayat sürmeleri için kazanmam gereken mevki ve makam ve de para için herkes ile aynı görüştenmiş gibi davranıp herkesi övmemi söylüyorlar.

Dansöz desen kızarlar. Kaypak desen küserler. Ama sadece söylenmesine sinirlenirler. Yoksa öyle yaşamak onlara batmaz. Hatta memnundurlar, yeter ki birileri yüzlerine vurmasın.

Cemaat, tarikat ve siyasette para işine de aklım ermiyor. O kadar çok tarikat ve cemaat var ki inanamazsınız. Her tarikatın ve cemaatin de kolları var. Tamam, gittikleri yolun doğruluğunu, yanlışlığını burada yazacak değilim amma velâkin şeyh, şıh, hoca dedikleri adamların hep son model arabalara binip, villalarda yaşamalarını garipsiyorum.

Siyasete girinceye kadar balta ve sap ilişkisinde hiç kadraja girememişlerin, hemen maddi kazançlarında tavan yapmaları da sizce garip değil mi? Birde siyasete girip ne oldum delisi olanlar var. Hava atmalar, egolarının her tavırlarına yansıması,  diğerlerini hakir görmek nasıl bir sonradan görmeliktir?

Bir başka sahtekâr grubu da; iyi insanların destekçisi gibi görünüp, onların en kötü duruma düşmeleri için gayret gösterenlerdir. Hep yanında olduklarını beyan ederler, ona destek için her zaman yanında olduklarını söylerler ama ya köstek olurlar ya da ihtiyaç anında buharlaşıp ortadan kaybolurlar. Onlara göre iyi insanlar kullanılacak eşektir.  Bin ha bin.

Bu izansız ve art niyetli duygular taşıyan insanlar varken başımıza taş yağmadığı için şükür dualarına ara vermememiz lazım.

Bu kadar kötü mü her şey? 

Tabii ki hayır. Bir kaç tane samimi, çok güvendiğiniz dostunuz varsa başkalarına Çin setti yaptıracak güçtesiniz demektir.

Akrabalarınızdan çok azı bile art niyetsiz sizi seviyorsa yedi düvele gücünüz yeter. 

Yanlız siz de bu iyi dost ve akrabalarınızın kıymetini bilip, aman ha onların karamsar noktaları düşünmesine sebep olmayın. 

Bayramların yiğit dost ve akrabalarla mutlu, huzurlu ve sağlıklı geçmesi temennilerimle.

Sevgi ve Saygılarımla

Okunma : 2680