Karamandan.com

Karamandan.com

26 Eylül 2020 Cumartesi
VERGİLENDİRMEDE IRKSAL AYRIMA TEPKİ
Hollanda’da Türkler için Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Zeki Baran, Vergi Dairesinin ayrımcılık yaptığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.
Kategori : Gurbetçilere
14 Mayıs 2020 13:06
 
VERGİLENDİRMEDE IRKSAL AYRIMA TEPKİ
karaman

Hollanda’da Türkler için Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Zeki Baran, Vergi Dairesinin ayrımcılık yaptığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Baran yaptığı basın bildirisinde, Vergi Dairesi’nin gelir vergisi beyannamelerini değerlendirirken insanların etnik kökenlerine göre davrandıklarını kabul ettiğini belirtti.

Bildiride, etnik kökene göre değerlendirmenin “resmen ayrımcılık” olduğunu dile getiren Baran, “Aslında, Hollanda’da son bir yıl içindeki bazı olaylara baktığımızda, Vergi Dairesinin bu ayrımcı uygulaması fazla şaşırtmıyor doğrusu.” dedi.

Baran, son olarak ortaya çıkan Vergi Dairesinin ayrımcılık yapmasının, yurttaşların devlete duyması gereken güveni sarstığını ifade etti.

Anayasaya göre devlet vatandaşlarını ayrımcılığa karşı korumak zorunda olduğunu değerlendiren Baran, “Bizzat devletin kendisinin ayrımcılık suçu işlemesi ciddi bir durumdur.” diye konuştu.  

Baran, tüm bu nedenlerden dolayı IOT olarak alttaki taleplerin yerine getirilmesini istediklerini kaydetti.

• Hollanda Anayasasının Birinci Maddesini bilmeyen ve günlük işlerinde bunları uygulamayan memurların devlet dairelerinde işleri yoktur! 
• Vergi Dairesinin haksız uygulamasından etkilenenlerin mağduriyetleri giderilmeli, zararları karşılanmalıdır. 
• Devlet dairelerinin işleyiş süreçlerinin olası ayrımcı yönlerinin, İnsan Hakları Koleji veya Uluslararası Af Örgütü gibi tarafsız kuruluşlar tarafından araştırılmasını istiyoruz.

Okunma : 1185
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimiz hibelerden yararlansın
23 Eylül 2020 Okunma: 22831 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 15845 Ekonomi
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 15230 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın