Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2020 Çarşamba
Hollanda, virüse yakalanan Türk aileyi ölüme terk etti
Ailece koronavirüse yakalanınca hastaneyi aradılar.
Kategori : Gurbetçilere
16 Nisan 2020 14:25
 
Hollanda, virüse yakalanan Türk aileyi ölüme terk etti
karaman

Ailece koronavirüse yakalanınca hastaneyi aradılar. Aldıkları cevap: “COVİD 19’A YAKALANMIŞSINIZ. SAKIN GELMEYİN. AĞRI KESİCİ ALIN, GEÇER” oldu.

Yaşlıları ölüme terk eden, sağlık sistemine yatırım yapmadığı için yoğun bakım yatak sayısı çok düşük olan Hollanda, göz göre göre insanlara evlerinde ölümü beklemelerini tavsiye ediyor. Tiel kentinde yaşayan ve üç hafta önce koronavirüs semptomları şikâyeti ile doktoru ve hastaneyi arayan Demirel ailesi de kaderleri ile baş başa bırakıldı.

YÜZDE YÜZ KORONA

Boğaz ağrısı, ateş, solunum güçlüğü ve halsizlik şikâyeti ile ev doktorunu aradığını söyleyen Sinoplu Nevzat Demirel (44), "Ailece aynı semptomları yaşamaya başladık. Şikâyetlerimizi dinleyen ev doktoru, 'Verdiğiniz bilgilere göre sizde yüzde yüz koronavirüs var. Ancak hiçbir şekilde buraya gelmeyin. Biz de size gelemeyiz' cevabı verdi" diye konuştu.

HASTANELER DOLU

Doktorun, "Elden gelen hiçbir şey yok. Hastanelerimiz dolu. Elimizde tanı testi yok" dediğini de ifade eden Demirel, ardından aradığı hastaneden de aynı cevabı aldığını söyledi. Demirel, "Eşim Gülay, çocuklarım Bilal ve Erhan ile ölüme terk edildik. Çocuklar, beş günde virüsü yendi. Ateşim 40,2'ye, eşiminki 40,6'ya kadar yükseldi" diye konuştu.

TEK DESTEK TÜRKİYE'DEN

Dört yıl Tiel Belediye Meclis Üyeliği de yapan Demirel, "Şükürler olsun şu an iyiyiz. Sadece dışarıda yürürken birazcık olsun nefes darlığı çekiyoruz. Herkes evde kalsın. Bu hastalığı hafife almayın. Virüsle mücadelemizin 10 ve 11. günü çok ağır geçti. Hollanda'da doğup büyüdüm. Belediye Meclis Üyeliği yaptım, ama hala ne arayan ne soran var. Bize en büyük destek yine Türkiye ve Türklerden geldi" dedi.

Kaynak: platformdergisi.com

 

Okunma : 6907
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 14847 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12913 Gündem
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 9734 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın