Karamandan.com

Karamandan.com

09 Temmuz 2020 Perşembe
karaman

HOKAF Hollanda Karamanlılar Federasyonu'nun Karaman ziyaretleri
HOKAF Karamanlılar Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini Karaman ziyaretleri kapsamında Özel Karaman Hastanesi yönetimi ağırladı.
Kategori : Gurbetçilere
08 Ağustos 2019 13:39
 
HOKAF Hollanda Karamanlılar Federasyonu'nun Karaman ziyaretleri

HOKAF Karamanlılar Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini Karaman ziyaretleri kapsamında Özel Karaman Hastanesi yönetimi ağırladı. Görüşmelerde Türkiye'de ve Karaman'daki sağlık alanı çalışmaları ile gelişmeleri konuşuldu.

Karaman'da çeşitli ziyaretlerde bulunan HOKAF Karamanlılar Federasyonu'nun yönetiminden Başkan Mustafa Duyar, Başkan Yardımcısı Hasan Güzel ile İcra Kurulu Üyeleri Ali Kondu, Mustafa Koçak, Musa Arslan, Rıza Görer, Necmettin Küçük ve Adem Güneş'i, Özel Karaman Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Polat ile Başhekim Dr. Reşit Uzunköprü ağırladı.

"Randevu sistemini çok beğeniyoruz"

Sağlık alanında Türkiye ve Karaman'ın durumunun görüşüldüğü ziyarette, HOKAF Başkanı Duyar, bir gurbetçi gözüyle baktığı zaman özellikle Türkiye genelinde uygulanan randevu sistemini ve hastalara bakılma süresinin kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdi.

Duyar, aynı durumun Avrupa'da olmadığını belirterek, "Gurbetçiler olarak memleketimize gelip herhangibir rahatsızlığımız olduğunda hastaneye gidip anında acile veya doktora herhangibir ağrı şikayeti dahi olsa görünüp tedavi veya tanı ile rahatlayabiliyoruz. Avrupa'da örneğin, gözüm ağrıyor bir doktora görüneyim deseniz aylar sonrasına sıra veriyorlar. Aciliyet durumunu kestiremediğiniz konularda sıkıntı yaşıyorsunuz, ciddi yaptırımlar söz konusu. Bu yüzden Türkiye'de randevu sistemini çok beğeniyoruz. Personellerde genel olarak baktığımızda çok ilgili ve güleryüzlü. Bu hepimizi memnun ediyor." dedi.

"Sağlıkta ABD ile yarışıyoruz"

Genelde Avrupa ile Türkiye arasındaki sağlık kriterlerinin değerlendirildiği görüşmede Özel Karaman Hastanesi Başhekimi Uzunköprü, "Sağlıkta ülke olarak çok ileri duruma gitmiş vaziyetteyiz. Sağlık yatırımları olsun, hastane konforu olsun, çalışma sistemi olsun bütün bu parçaları birleştirdiğimizde kaliteli bir alan hizmeti oluyor. Sağlık alanında ABD ile yarışır vaziyetteyiz." şeklinde konuştu.

 

Okunma : 2110
Foto galeri
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
10.cu Kattan Atlayan Genç Hayatını Kaybetti
05 Temmuz 2020 Okunma: 13204 Asayiş
İkna etmeye çalışan komiser de yaralandı
06 Temmuz 2020 Okunma: 12311 Asayiş
Bakanlıktan 81 il valiliğine koronavirüs talimatı!
07 Temmuz 2020 Okunma: 9254 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın