Karamandan.com

Karamandan.com

19 Haziran 2019 Çarşamba
Ülke yüzölçümünün yüzde 94’ünde varız
İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen; "Jandarma Teşkilatı ülke yüzölçümünün yüzde 94’ünde emniyet ve asayişi sağlıyor.
Kategori : Gündem
13 Haziran 2018 13:12
 
 Ülke yüzölçümünün yüzde 94’ünde varız

İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen; "Jandarma Teşkilatı ülke yüzölçümünün yüzde 94’ünde emniyet ve asayişi sağlıyor."

Karaman'da Jandarma Teşkilatının 179’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle çelenk bırakma programı düzenlendi.

Atatürk Parkı Atatürk Anıtı'na İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen'in çelenk koyması ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Programda bir konuşma yapan Şen, Jandarma Teşkilatı'nın yurdun en ücra köşelerine kadar yayıldığını ve ülke yüzölçümünün yüzde 94’ünde emniyet ve asayişi sağladığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti jandarmasının geçmişinin tarihin derinliklerine dayandığını ifade eden Şen, “Jandarma üstün vazife anlayışı sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi ve yüksek moral gücüyle kutsal vatan toprakları üzerinde aldığı her görevde Türkiye Cumhuriyeti'nin etkili gücü ve teminatıdır." diye konuştu.

Jandarmanın görevlerini yalnız ülke sınırları içinde değil, gerektiğinde ülke sınırları dışında da yerine getirmeye devam ettiğini vurgulayan Şen, şunları kaydetti: "Jandarma Genel Komutanlığı'nın birinci öncelikli görevi emniyet ve asayişi sağlayarak terörle mücadelesini sürdürmektir. Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla taşıdığımız kutsal meşalenin asla sönmeyeceğine inancımız tamdır.Bugüne kadar Çanakkale’de, İstiklal Savaşı'nda, Kıbrıs Barış Harekatı'nda, El Bab’da, Afrin’de ve terörle mücadelede gösterilen başarılar gelecekteki başarıların göstergesidir. Kutsal görevimizin ifasında büyük önder Atatürk’ün ilke ve inkılapları meşalemiz, halkımızın güven ve desteği dayanağımızdır. Aziz vatanımızın bütünlüğü yüce Türk milletimizin birlik ve beraberliğiyle emniyet ve asayişin sağlanması uğrunda şehit düşmüş silah arkadaşlarımızı rahmetle ve kahraman gazilerimizi saygıyla anar, jandarma teşkilatının 179’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlarım.” dedi.

Programın ardından Karaman Valisi Fahri Meral, Jandarma Teşkilatının 179. Kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanı İlhan Şen ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Makamda gerçekleşen ziyarette, jandarma teşkilatının görev ve sorumlulukları hakkında Vali Meral’e bilgiler veren İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, daha iyi hizmet arayışı içerisinde olduklarını belirtirken, bundan sonraki süreci de aynı şekilde devam ettirerek daha modern ve daha başarılı bir kolluk teşkilatı olma yolunda çalışmalarını devam ettireceklerini ifade etti. 

Başarılı çalışmalarından dolayı İl Jandarma Komutanı İlhan Şen ve jandarma teşkilatı mensuplarını tebrik eden Vali Fahri Meral, “Jandarma Teşkilatımız 179 yıldır devletimizin temel yapı taşlarından birisini oluşturmakta, ülkemizin her köşesinde, sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması ve kendisine verilen diğer görevlerin ifası amacıyla üstün bir gayret ve büyük bir vatan sevgisiyle çalışmalarını devam ettirmektedir” dedi. 

Okunma : 1245
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da "sarıkız" alarmı
18 Haziran 2019 Okunma: 28112 Asayiş
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14846 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 11462 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın