Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ekim 2019 Salı
Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu Kuruldu
 Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu Kuruldu ve ilk toplantı gerçekleştirildi.
Kategori : Gündem
18 Haziran 2019 13:08
 
 Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu Kuruldu

 Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu Kuruldu ve ilk toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamada; ‘’Karaman için neler yapabiliriz?’’ düşüncesi ile 2019 yılı başından itibaren gerçekleştirilen hazırlık toplantıları ile başlayan, çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmış ve yapmakta olan, kendi alanlarında Karaman'ın eğitim ve kültür hayatına katkıda bulunmuş 56 kişi Türkiye ve Karaman ortak paydasında bir araya geldi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Karaman Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında ‘Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu'nu oluşturmaya karar verdiler." denildi.

Yapılan yazılı açıklamada; 

Topluluğun amacı: Vakfın (Karkev) amacına uygun olarak faaliyet göstermek, ülkemizin ve halkımızın sosyal, kültürel gelişimine katkıda bulunmak için çalışmalar yapmaktır. Ayrıca Karaman’ın ortak değerlerine sahip çıkmak, sorunlarına çözüm yolu bulmak ve Karaman’ın tanıtımına katkıda bulunmaktır.

Topluluk gönüllülük esasına göre bir araya gelmiş olup, günlük siyaset ve partiler üstü bir anlayışla çalışmalarını gerçekleştirmek hedefini benimsemiştir. Bu çalışmaları bünyesinde oluşturduğu çeşitli çalışma grupları aracılığı ile yapmayı hedeflemektedir.

Her grubun kendi konusu üzerinde çalışmalar yapması, görüş ve önerilerini üst kurula sunması ve üst kurul değerlendirmesinden sonra kamuoyu ile paylaşılması düşünülmektedir.

Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu bu çalışmalarını gerçekleştirirken; kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sahasında uzman kişiler ile işbirliği yapar.

Topluluğun ve topluluğu oluşturan kişilerin hiçbir makam, mevki ve çıkar derdi yoktur. Onların tek sevdaları Türkiye'dir, Karaman’dır.

Ayrıca topluluk içerisinde yer almak isteyen, derdi Türkiye ve Karaman olan ‘’ Ben de bir şeyler yapabilirim, katkı verebilirim’’ diyen yetkin, bilgili ve donanımlı herkese topluluğumuzun kapısı açıktır." ifadelerine yer verildi.

KARAMAN GÖNÜLLÜLERİ ÇALIŞMA TOPLULUĞU ÇALIŞMA GRUPLARI

1.YUNUS EMRE ÇALIŞMA GRUBU
2.TÜRK DİLİ GRUBU
3.EĞİTİM  GRUBU
4.KÜLTÜR-SANAT GRUBU
5.TANITIM- TURİZM VE ORGANİZASYON GRUBU
6.ÇEVRE GRUBU
7.EKONOMİ GRUBU
8.BASIN-YAYIN GRUBU
9.KARAMAN VE KARAMANOĞULLARI TARİHİ ARAŞTIRMA GRUBU
 

 

Okunma : 3057
Foto galeri
seç
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Elması para etmeyen çiftçinin türkülü isyanı
18 Ekim 2019 Okunma: 10772 Magazin
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 9212 Asayiş
SON DAKİKA: BABA OĞULU AYAKLARINDAN VURDULAR
20 Ekim 2019 Okunma: 8708 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın