Karamandan.com

Karamandan.com

03 Nisan 2020 Cuma
Yusuf Baştuğ'dan Regaib Kandili Mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, Regaib Kandili ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Kategori : Gündem
27 Şubat 2020 14:08
 
Yusuf Baştuğ'dan Regaib Kandili Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, Regaib Kandili ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Yusuf Baştuğ'un mesajı;

"Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir.  Kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir.

Regaib Kandili ise her türlü arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı, iyiye, doğruya, güzele, faydalı olana, hakka ve hakikate; regaibimizi Rabbimize yöneltme, bütün işlerimizi O’nun rızasına uygun hâle getirme çabasıdır. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Rabbine sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.

Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun."

Okunma : 625
maboto
guney sigorta
seç
atsepete
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Genç yaşta hayata veda etti
01 Nisan 2020 Okunma: 105993 Yaşam
Yaş ortalaması 65'in üzerinde olan mahallede çıt çıkmıyor
01 Nisan 2020 Okunma: 24614 Gündem
KARAMAN'DA CORONA VAKA SAYISI KAÇ, BAKAN AÇIKLADI
01 Nisan 2020 Okunma: 17259 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın