Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ekim 2019 Pazar
Yollarbaşı’ndaki bıçaklama olayı ile ilgili Gürsoy Ailesinden açıklama geldi
Yollarbaşı köyünde 03 Temmuz 2019 tarihinde Köy Kahvesinde meydana gelen olayda Köy Muhtarı Hacı Ali Küçükberber bıçaklanarak hastaneye kaldırılmıştı.
Kategori : Gündem
10 Temmuz 2019 16:31
 
Yollarbaşı’ndaki bıçaklama olayı ile ilgili Gürsoy Ailesinden açıklama geldi

Yollarbaşı köyünde 03 Temmuz 2019 tarihinde Köy Kahvesinde meydana gelen olayda Köy Muhtarı Hacı Ali Küçükberber bıçaklanarak hastaneye kaldırılmıştı. Olayın ardından ilk kez konuşan Gürsoy ailesi olayın perde arkasını Karamandan.com’a anlattı.

”MUHTARLIK TEHDİT MAKAMI DEĞİLDİR, YARGISIZ İNFAZA UĞRUYORUZ”

Gürsoy Ailesinin açıklaması şu şekilde;

“Köy muhtarı Küçükberber Sosyal medya paylaşımında kendisini bıçaklayan şahsın Muhtarlık tarafından kiraya verilen kahvehaneyi babası ile birlikte işleten Ali Osman Gürsoy isimli gencin olduğunu, arkasındaki tahrikçilerden hesap soracağını beyan etmesi oldukça düşündürücüdür. Çünkü hukuk devletinde hesabı kimin soracağı bellidir.

MUHTAR HAKARETLER ETMİŞ.

Elimizdeki video kaydından da anlaşılacağı üzere Köy Muhtarı olaydan üç saat önce Ali Osman ve babasının çalıştırdığı kahvehaneye gelerek sert davranışlar sergilemiştir. Ali Osman ile babasına el kol hareketleri yaptığı da açıkça görülmektedir. 

Görünürde ses kaydı olamamakla beraber kahvede oturan dört beş kişinin de şahit olduğu üzere köy muhtarı Hacı Ali Küçükberber,  Ali Osman Gürsoy ve Babasına küfürler ve tehditler savurarak üzerlerine yürümüştür. Muhtarın bu sözlü ve fiili saldırılarını durdurmak ve olayı daha fazla büyütmemek için Kahvede bulunanlar muhtarı durdurmaya çalışmış daha sonra babası Ali Osman’ı kahvenin dışına çıkarmıştır. 

Ali Osman üç dört saat sonra tekrar babasının kahvehanesine geldiğinde bu defa muhtar Hacı Ali Kahvenin bahçesinde Ali Osman’a “Gel buraya seninle işim bitmedi” diyerek üzerine yürümüştür. Ali Osman’da hem kendini savunmak hem de babasına ve kendine yapılan hakaretleri hazmedemeyerek sinirlenmiş istemeden de olsa bu hamleyi yapmıştır.

OLAYIN PERDE ARKASI

Muhtar Hacı Ali Küçükberber,  Ali Osman Gürsoy ve babasına kiraya verdiği kahvehanenin bahçesindeki 3-4 adet ağacı keyfi kesmiştir. Daha sonra kahvehanenin dış avlu duvarını yıkarak yıktığı yerlere bank koymak istemiştir. Ali Osman ve babası da kendilerine kiraya verilen kahvehane ve bahçesinin olduğu şekliyle kiraladıklarını ağaçların kesilmesi ve avlu duvarının yıkılacak olması kahvehanenin ticari olarak iflasına sebep vereceğini düşündükleri için muhtar tarafından düşünülen yıkımı durdurmak amacıyla hukuk çerçevesinde köy halkından imza toplamaya başladılar.  

İmza toplandığını öğrenen  muhtar da defalarca kahvehaneye gelerek baba ve oğluna hakaret, küfür ve tehditler savurmuştur. Olayın çıkış sebebi budur." ifadeleri kullanıldı.

MUHTARA YAKIŞMADI

"Köylerde Cumhurbaşkanını temsil eden muhtarlık makamı tehdit makamı değildir." diyen Gürsoy ailesi açıklamalarında; "Köylüler arasında  olası kavga ve husumetleri gidermesi gereken muhtardır.. !!! Ancak Yollarbaşı Muhtarı  bizzat kendisi Baba ve 19 yaşındaki oğlunu tahrik ederek telafisi imkansız sonuçlara imza atmıştır.  Sosyal medya ve haber sitelerinde Muhtar olayın iç yüzünden hiç bahsetmemiş  olayı takip eden tüm kamuoyu Muhtarın neden bıçaklandığı sorusuna cevap alamamıştır." ifadelerini kullandı.

Muhtar Hacı Ali Küçükberber'in mağduru oynadığını ve bu yaralanma olayından kendisine siyasi rant elde etmeye çalıştığını hatırlatan Gürsoy ailesi oğullarının sebepsiz  yere ceza evinde bulunduğunu ve adaletin bir an önce tecelli etmesini, beklediklerini söyledi.

Aile 19 yaşındaki bir gencin geleceğinin karartılmasına, gençliğinin hapislerde geçmesine razı gelmemektedir ve şehrin öndegelen yöneticilerinden yardım beklemektedirler.

Okunma : 17730
maboto
EKSPERTİZ
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
Binlerce kişiye Karaman'ın nerede olduğunu öğretti
16 Ekim 2019 Okunma: 10186 Yaşam
Traktörün altında can verdi
16 Ekim 2019 Okunma: 9726 Asayiş
SON DAKİKA: AK Parti Merkez İlçe Başkanı Atandı
16 Ekim 2019 Okunma: 9541 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın