Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ocak 2020 Salı
Yılmaz Babaoğlu vefat etti
Karaman'ın en eski sanayicilerinden Yılmaz Babaoğlu yaşamını yitirdi.
Kategori : Gündem
13 Ocak 2020 12:38
 
Yılmaz Babaoğlu vefat etti

Karaman'ın en eski sanayicilerinden Yılmaz Babaoğlu yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin kurulan ilk bisküvi fabrikalarından olan Bifa Bisküvi'nin kurucusu Yılmaz Babaoğlu'nun vefat haberi geldi.

Karaman adına birçok sosyal sorumluluk projesini de yürüten Babaoğlu'na rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

KARAMAN'DA DEFNEDİLECEK

Babaoğlu yaklaşık 1 aydır KOnya'da tedavi görüyordu. Yardımsever kişiliği ile herkes tarafından sevilen sayılan isim olan Yılmaz Babaoğlu Salı Günü (14 Ocak 2020) defnedilecek. 13 Ocak 2020 Pazartesi 13:01'de Konya’da hayata gözlerini yuman Yılmaz Babaoğlu 14 Ocak 2020 Salı günü Ahmet Yesevi Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip şehir mezarlığına defnedilecek. 

KARAMANDAN.COM OLARAK, MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET AİLESİNE VE SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ.

Yılmaz Babaoğlu kimdir?

1936 yılında Karaman’da doğmuştur... İlk okulu bitirdikten sonra babası Osman Bey’le birlikte kabzımallık yaparak çocuk denecek yaşlarda iş hayatına başlamıştır. Ülkemizin kalkınma hamlesini başlatmış olduğu 1960’lı yıllarda çok ortaklı olarak kurulan Bifa Bisküvi Fabrikası’na ortak olarak girmiştir. İlerleyen yıllarda işin başına yönetici ortak olarak geçen Yılmaz Babaoğlu akılcı ve cesur girişimleriyle kara tavalarda bisküvi üretimi yapan küçük bir işletmeyi modern ve çağdaş bir fabrika haline getirmiştir.

Yaşam felsefesinde Karaman’a yatırım yapmayı ilke edinen Yılmaz Babaoğlu, Bifa Bisküvi ve Gıda San. A.Ş.’den başka Bifa Oluklu Mukavva San. A.Ş., Bifa Un ve Gıda San. A.Ş. ve Babaoğlu Yem ve Tavukçuluk Tic. A.Ş. yi kurarak yaklaşık 1500 kişiye iş istihdamı sağlamıştır.

Ekonomisi, coğrafi uygunluk nedeniyle tarıma dayanan Karaman’a, örnek teşkil edecek zirai yatırımlarda da bulunarak ziraatın gelişmesine öncülük etmiştir. Bünyesinde çalışan işçiler için sosyal konutlar, gelecek nesiller için de 3 tane ilköğretim okulu ve birde özel okul yaptırarak eğitim ve öğretime destek vermiştir.

Ayrıca üniversitelerde okuyan ihtiyacı olan öğrencilere de karşılıksız burslar vermektedir. Manevi alanda da camiler yaptırarak halka açan Yılmaz Babaoğlu tanındığı tüm çevrelerde sevilen ve sayılan duayen bir iş adamı olmuştur.

Başarının sırrını “sonsuz mesuliyet duygusu ile çalışmak insana huzur verir” sözünde bulmaktadır.

 

Okunma : 27963
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
YARIŞMA
MEVLANA YEMEK
İSABET
seç
Gündem haberleri
Tüfekle vurulmuş olarak hastaneye bırakılan şahıs öldü
18 Ocak 2020 Okunma: 25824 Asayiş
Karaman’da işçi servisi devrildi: 9 yaralı
17 Ocak 2020 Okunma: 8421 Asayiş
Düşüp ayağı kırılan gence ilk müdahale vekilden
17 Ocak 2020 Okunma: 7506 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın