Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ağustos 2018 Perşembe
Yeşildere ve Taşkalede İçme Suyu Problemleri Çözülüyor
İçme Suyu Problemleri Çözülüyor.
Kategori : Gündem
16 Mayıs 2018 12:29
 
Yeşildere ve Taşkalede İçme Suyu Problemleri Çözülüyor

İçme Suyu Problemleri Çözülüyor.

Yeşildere ve Taşkale Köylerindeki kanserojen etki yapan asbest su borularının insan sağlığına verdiği zararlı etkileri yok ederek, halkın sağlıklı içme suyu içmesine ve kullanmasına olanak sağlamak için ilk adım 2017 sonunda Karaman Valiliği ile KOP (Konya Ovası Projesi) Başkanlığı arasında Yeşildere ve Taşkale köylerinin ‘İçme Suyu Hattı Yenilenmesi’  protokolü imzalanmıştı. 

Projenin 2.aşamasında projeyi hayata geçirecek olan İl Özel İdaresinde 22 Şubat Perşembe günü ilk olarak Taşkale için yapılan ihale sonuçlandı. İşi üstlenecek olan yetkili firma tarafından sahadaki çalışmalara başlanarak proje için 250 günlük bir iş süresi belirlendi. Yeşildere köyünün de, İl Özel İdaresinde 19 Nisan Perşembe günü ihalesi yapılarak ilgili yüklenici firma ile sözleşme yapıldı ve Yeşildere’de de çalışmaların en kısa sürede başlayacağı belirtildi. 
Konuyla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Yetkilileri: “Hayata geçen bu projeyle birlikte; Artık Yeşildere ve Taşkale bölgelerimizde de eski asbest borular yenilecek, böylece bölge halkı daha sağlıklı ve temiz bir suya kavuşmuş olacak. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.” dediler.

 

Okunma : 2555
Foto galeri
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
Lüks otomobil tıra ok gibi saplandı
13 Ağustos 2018 Okunma: 8912 Asayiş
Patlayan Düdüklü Tencere Evi Yaktı
13 Ağustos 2018 Okunma: 8835 Asayiş
Karaman'da Fuhuş Operasyonuna Suç Üstü!
15 Ağustos 2018 Okunma: 7812 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın