Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ağustos 2019 Cuma
Yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadık
Karaman İli Ayrancı İlçesi Ambar Köyü nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali Ayan Karamandan.
Kategori : Gündem
18 Şubat 2019 11:52
 
Yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadık

Karaman İli Ayrancı İlçesi Ambar Köyü nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali Ayan Karamandan.com'u ziyaret ederek köylerinin eksikleri olduğunu ve bu eksiklerin yetkililer tarafından giderilmesini istedi.

"Köyümüzde yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadık." diyen Mehmet Ali Ayan; "Köy sakinleri olarak köyümüzün yollarının parke taşı ile döşenmesini istiyoruz. Karaman'da nerdeyse tüm köylerin yolları yapılmışken bizim köye bakan yok.

Geçtiğimiz dönem milletvekili çıkarmamıza rağmen köyümüze hiç bir katkısı olmadı. Konya Milletvekili Cem Zorlu'dan bir fayda görmedik. Ayrıca Ayrancı İl Genel Meclisi üyeleri Şuayip Önemli ve Sebahattin Aksoy yıllardır görevde olmalarına rağmen köyümüzün eksikleri ile ilgilenmiyorlar. Aynı şekilde İl Genel Meclisi personeli köylümüz Osman Budak ve Müdür Umut Kocabaş'dan da yardım istedik.

Karaman İl Özel İdare Yol Ulaşım Müdürü Müdürü Hüseyin Alparslan ile de görüştük. Bize, kaymakamla görüşür gerekirse biz buradan araç takviyesinde bulunuruz demişti. Ordan da iş çıkmadı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı İmiş Gönenç de köylümüzdür. Sorunlarımızı biliyor fakat maalesef bize yardımcı olamadı.

Köy muhtarlarımız kaymakamlığa dilekçe verdi. Bunun üzerine bazı sokaklara kum döküldü ama yetersiz kaldı. Kumlanması gereken başka sokaklarımız da var. Karaman'ın tüm köyleri gibi bizim köyümüze de parke taşı döşenmeli. Bazı yerler dere kumu ile idare edebilir ama merkezi sokakların taş döşenmesi gerekmektedir" dedi.
 

Okunma : 5077
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 40565 Eğitim
Karaman’da cinayet!
21 Ağustos 2019 Okunma: 16783 Asayiş
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 14567 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın