Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mart 2019 Cumartesi
Yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadık
Karaman İli Ayrancı İlçesi Ambar Köyü nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali Ayan Karamandan.
Kategori : Gündem
18 Şubat 2019 11:52
 
Yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadık

Karaman İli Ayrancı İlçesi Ambar Köyü nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali Ayan Karamandan.com'u ziyaret ederek köylerinin eksikleri olduğunu ve bu eksiklerin yetkililer tarafından giderilmesini istedi.

"Köyümüzde yazın tozdan kışın çamurdan kurtulamadık." diyen Mehmet Ali Ayan; "Köy sakinleri olarak köyümüzün yollarının parke taşı ile döşenmesini istiyoruz. Karaman'da nerdeyse tüm köylerin yolları yapılmışken bizim köye bakan yok.

Geçtiğimiz dönem milletvekili çıkarmamıza rağmen köyümüze hiç bir katkısı olmadı. Konya Milletvekili Cem Zorlu'dan bir fayda görmedik. Ayrıca Ayrancı İl Genel Meclisi üyeleri Şuayip Önemli ve Sebahattin Aksoy yıllardır görevde olmalarına rağmen köyümüzün eksikleri ile ilgilenmiyorlar. Aynı şekilde İl Genel Meclisi personeli köylümüz Osman Budak ve Müdür Umut Kocabaş'dan da yardım istedik.

Karaman İl Özel İdare Yol Ulaşım Müdürü Müdürü Hüseyin Alparslan ile de görüştük. Bize, kaymakamla görüşür gerekirse biz buradan araç takviyesinde bulunuruz demişti. Ordan da iş çıkmadı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı İmiş Gönenç de köylümüzdür. Sorunlarımızı biliyor fakat maalesef bize yardımcı olamadı.

Köy muhtarlarımız kaymakamlığa dilekçe verdi. Bunun üzerine bazı sokaklara kum döküldü ama yetersiz kaldı. Kumlanması gereken başka sokaklarımız da var. Karaman'ın tüm köyleri gibi bizim köyümüze de parke taşı döşenmeli. Bazı yerler dere kumu ile idare edebilir ama merkezi sokakların taş döşenmesi gerekmektedir" dedi.
 

Okunma : 4819
Foto galeri
guney sigorta
tekin
maboto
ak parti
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20271 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 15504 Hava Durumu
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7516 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın