Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ağustos 2019 Cuma
Vekil Eser'den Kurban Bayramı mesajı
AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kategori : Gündem
10 Ağustos 2019 15:27
 
Vekil Eser'den Kurban Bayramı mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eser'in mesajı şu şekilde:

"Birliği, beraberliği, dayanışmayı, paylaşmayı ve maneviyatı en belirgin şekilde hissettiğimiz  kutsal bayramlarımızdan birine daha erişmenin mutluluğu içerisindeyiz.

İnsani değerlerin yoğun hissedildiği; sevginin saygının ve hoşgörünün hakim olduğu bugünleri bir vesile olarak görüp kırgınlıkları, dargınlıkları ve bizi birbirimizden ayıran tüm unsurları etrafımızdan bertaraf etmeliyiz.

Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.” der Hz. Mevlâna. 

Bayramlar sevgiyle, hoşgörüyle, paylaşmakla, yardımlaşmakla güzel ve anlamlıdır. Yaşadığımız dünyanın her şeyden çok bu insani değerlere ihtiyacı vardır. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüz yıllarca bu müşterek insani değerlere ev sahipliği yapmıştır.

Bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi sürekli kılmak, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak sevgi ve hoşgörü ile mümkündür. Sağlıklı ve müreffeh gelecekler şimdi göstereceğimiz sabır ve gayretlerin sonucu olacaktır. Bayram günlerinde büyüklerimizi, kimsesiz yaşlılarımızı, muhtaç vatandaşlarımızı, devletimizin koruması altında bulunan çocuklarımızı ziyaret etmenin, bayram sevincini onlarla paylaşmanın da insanlık görevi olduğunu unutmamalıyız. 

Kurban bayramı vesilesiyle, dünyanın her yerinde acı çeken ve zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizin de bir an önce huzur, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

Bütün milletimizin ve değerli Karaman'lı hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini ve bu vesile ile de Hac vazifesini yerine getiren tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, selam, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Rabbim dualarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin. Bayramımız mübarek olsun."

Okunma : 996
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 40482 Eğitim
Karaman’da cinayet!
21 Ağustos 2019 Okunma: 16603 Asayiş
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 14488 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın