Karamandan.com

Karamandan.com

14 Aralık 2019 Cumartesi
Vekil Eser'den Kurban Bayramı mesajı
AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kategori : Gündem
10 Ağustos 2019 15:27
 
Vekil Eser'den Kurban Bayramı mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eser'in mesajı şu şekilde:

"Birliği, beraberliği, dayanışmayı, paylaşmayı ve maneviyatı en belirgin şekilde hissettiğimiz  kutsal bayramlarımızdan birine daha erişmenin mutluluğu içerisindeyiz.

İnsani değerlerin yoğun hissedildiği; sevginin saygının ve hoşgörünün hakim olduğu bugünleri bir vesile olarak görüp kırgınlıkları, dargınlıkları ve bizi birbirimizden ayıran tüm unsurları etrafımızdan bertaraf etmeliyiz.

Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.” der Hz. Mevlâna. 

Bayramlar sevgiyle, hoşgörüyle, paylaşmakla, yardımlaşmakla güzel ve anlamlıdır. Yaşadığımız dünyanın her şeyden çok bu insani değerlere ihtiyacı vardır. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüz yıllarca bu müşterek insani değerlere ev sahipliği yapmıştır.

Bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi sürekli kılmak, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak sevgi ve hoşgörü ile mümkündür. Sağlıklı ve müreffeh gelecekler şimdi göstereceğimiz sabır ve gayretlerin sonucu olacaktır. Bayram günlerinde büyüklerimizi, kimsesiz yaşlılarımızı, muhtaç vatandaşlarımızı, devletimizin koruması altında bulunan çocuklarımızı ziyaret etmenin, bayram sevincini onlarla paylaşmanın da insanlık görevi olduğunu unutmamalıyız. 

Kurban bayramı vesilesiyle, dünyanın her yerinde acı çeken ve zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizin de bir an önce huzur, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

Bütün milletimizin ve değerli Karaman'lı hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini ve bu vesile ile de Hac vazifesini yerine getiren tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, selam, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Rabbim dualarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin. Bayramımız mübarek olsun."

Okunma : 1584
EKSPERTİZ
guney sigorta
İSABET
maboto
seç
MEVLANA YEMEK
YARIŞMA
Gündem haberleri
Davutoğlu'nun partisi kuruldu, Karamandan iki isim kurucular arasında
13 Aralık 2019 Okunma: 12043 Siyaset
Karamanlı Sanayicinin Büyük Başarısı
12 Aralık 2019 Okunma: 11176 Ekonomi
Sokak ortasında adam vurdular
13 Aralık 2019 Okunma: 10770 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın