Karamandan.com

Karamandan.com

12 Temmuz 2020 Pazar
karaman

Vekil Eser, Karaman'ın İl Oluşunun Otuzuncu Yılını Kutladı
Karaman AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Karaman'ın il oluşunun otuzuncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kategori : Gündem
21 Haziran 2019 08:58
 
Vekil Eser, Karaman'ın İl Oluşunun Otuzuncu Yılını Kutladı

Karaman AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Karaman'ın il oluşunun otuzuncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eser'in mesajı şu şekilde:

"Karaman’ımız, 15 Haziranda alınan kararın 21 Haziran 1989’da Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla, o dönem bağlı olduğu Konya’dan ayrılarak 70. ilimiz olmuştur.

Türk tarihine Türkçenin resmi dil olarak kabul edildiği şehir olarak geçen Karaman, Türkçe'nin başkentidir. “Bugünden sonra divanda, dergâhta ve bargâhta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır” diyen Karamanoğlu Mehmet Bey’in ve yine Yunus Emre’nin, Piri Reis’in, Kazım Karabekir’in hemşehrisi olmaktan onur duyuyoruz. İlimiz, Mevlana’nın annesinin meftun olması hasebiyle Mader-i Mevlana olarak da bilinen Aktekke Camii, Karaman Kalesi ve daha birçok tarihi mescid ve camisiyle millet olma bilincimizi diri tuttuğumuz bir yurttur. Şehrimiz, Roma döneminden kalan 2000 yıllık eserleri, Hıristiyanlar için kutsal olan tarihi mekânları, ören yerleri ve bereketli ovalarıyla zengin bir birikime de ev sahipliği yapmaktadır. 

Çocuklarımıza bırakacağımız bir emanet olarak bildiğimiz Karaman’da birlik ve beraberlik içinde, tarihimizden ve birikimimizden güç alarak, yatırımı ve hizmeti sürekli ileriye taşıyarak çalışmak yegâne amacımızdır.

Ülkemiz, sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda gerçekleştirdiği kalkınma hamleleri ile bir dönüşüm yaşamaktadır. Bu dönüşüm ve gelişme, ilimizde de tarım, sanayi, eğitim, sağlık, ulaşım, enerji, alt yapı gibi her alanda çok sayıda yatırımla devam etmektedir. Karaman’ımıza 17 yılda toplam 12.6 milyar TL yani yaklaşık 13 katrilyon yatırım yapılmıştır. 

Yapılan bu yatırımlarla ülkemizin 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümekteyiz.

Bu hizmetleri göz önünde bulundurarak, ömrünü aziz milletimize hizmet etmeye adamış, hayatında Milli iradeden başka hiçbir güç tanımamış, hain darbe girişimcilerine, muhtıracılara, terör örgütlerine, dış baskılara fırsat vermeyen yeni ve büyük Türkiye’nin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Karaman'ımızın il olmasında büyük emeği olan 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı ve bugüne kadar ilimize hizmet etmiş devlet büyüklerimizden Fikret Ünlü’yü rahmet ve minnetle anıyor, yine Sayın Ömer Dinçer'e ve halen hizmetleri ile Karaman’ımıza değer katan Sayın Lütfi Elvan’a teşekkür ediyorum.

İl olmamızın 30. yılı hasebiyle binlerce yıllık tarihi kültüre ve değerlere ev sahipliği yapan güzel şehrimizdeki değerli hemşehrilerime ve yurtdışında yaşayan gurbetçi hemşerilerime sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum."

Okunma : 1752
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 11697 Asayiş
Küçükbaş kurbanlıkların canlı kilo fiyatları belli oldu
08 Temmuz 2020 Okunma: 9488 Ekonomi
DEVLET KARAMAN'DA KONUT VE TAŞIT SATACAK ARAZİ KİRAYA VERECEK
09 Temmuz 2020 Okunma: 6893 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın