Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2019 Pazar
Vali Meral’den 19 Mayıs Mesajı 
Vali Fahri Meral, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Genlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Kategori : Gündem
18 Mayıs 2018 14:45
 
Vali Meral’den 19 Mayıs Mesajı 

Vali Fahri Meral, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Genlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99 uncu yıldönümünü hep birlikte kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, aziz milletimizin tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür.
 
İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur.
 
19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.
 
Bugün bu duyguların yaşatılması için hepimize özellikle Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir.
 
Sevgili Gençler; Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, bu istiklal şuuruyla yetişen  sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır.
 
Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.
 
Gençlerimizin emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyoruz.
 
Türkiye Cumhuriyeti; Kendisine emanet edilen vatanı, milleti ve güçlü Türkiye’yi koruma ve devam ettirme ruhuna sahip Türk Gençliğinin üstün gayret ve başarılarıyla sonsuza kadar var olacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor,  Karaman halkının ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

Okunma : 762
Gündem haberleri
Karaman'da heyelan! Yol trafiğe kapandı
16 Ocak 2019 Okunma: 17171 Gündem
Salı Pazarı Talan; Yaralılar Var!
16 Ocak 2019 Okunma: 15174 Asayiş
Buzlanan yolda feci kaza: 2’si çocuk 4 ölü
16 Ocak 2019 Okunma: 10975 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın