Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Vali Meral Kazımkarabekir İlçesini Ziyaret Etti
Vali Fahri Meral, Kazımkarabekir ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.
Kategori : Gündem
08 Kasım 2018 13:53
 
Vali Meral Kazımkarabekir İlçesini Ziyaret Etti

Vali Fahri Meral, Kazımkarabekir ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

07 Kasım 2018 Çarşamba günü ziyaretlerine ilk olarak Kaymakamlık ziyaretiyle başlayan Vali Meral, Bakanlık Makamının onayıyla Kazımkarabekir Kaymakamlığı görevine vekaleten görevlendirilen İbrahim Gökmen’e yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi. Vali Meral, ilçenin genel durumuyla ilgili bilgiler aldıktan sonra muhtarlar toplantısı için Kazımkarabekir Belediye Başkanlığı hizmet binasına geçti.

Kâzımkarabekir Belediyesi Toplantı Salonunda mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Meral, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmasında, sıfır atık projesi, imar barışı uygulaması, uyuşturucu ile mücadele ve Mera’ların korunması ile ilgili konularda il ve ilçelerimizde gelinen aşamalar ve yapılan çalışmaları dile getiren Vali Meral, okuryazarlık seferberliğindeki çalışmaların da devam ettiğini ifade ederek, toplantıya katılımlarından dolayı mahalle ve köy muhtarlarına teşekkür etti.

Konuşmasının ardından, 8 mahalle muhtarı ve 6 köy muhtarının sorun ve taleplerini ayrı ayrı dinleyen Vali Meral, ilgili kurum yetkililerinden bilgiler alarak, koordinasyon içerisinde sorunların çözümüyle ilgilenilmesi yönünde talimatlar verdi. Mahalle ve köy muhtarları bu toplantının yapılmasından, dile getirilen sorun ve taleplerin dinlenmesinden dolayı Vali Meral’e teşekkür ettiler.

Köy ve mahalle muhtarları toplantısının ardından belediye başkanlığını ziyaret eden Vali Meral, Başkan Ali İhsan Alanlı’dan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Başkan Alanlı ise Vali Meral’e ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek teşekkür etti.

Ziyaretlerine çarşı esnafları ile devam eden Vali Meral, çarşı merkezinde farklı alanlarda ticaret ve hizmet veren esnafları ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve hayırlı kazançlar diledi. Vali Meral çarşı merkezindeki esnaf ziyaretleri sırasında orada bulunan vatandaşlarımızla da bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Ziyaretler kapsamında, 1998 yılında Şırnak İli Güneyçam Üs Bölgesinde şehit olan Jandarma Komando Er Osman Küçükçelebi’nin Emsal Hayat mahallesinde ikamet eden babası Mustafa Küçükçelebi’nin evini ziyaret eden Vali Meral, şehit ailesi ile bir süre sohbet ederek, şehidimize Allah’tan rahmet diledi.

Vali Fahri Meral’in Kazımkarabekir ilçesinde gerçekleştirdiği toplantı ve ziyaretlerine, Kaymakam Vekili İbrahim Gökmen, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İlçe Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ali Yener Terlemez, Kazımkarabekir İl Genel Meclis Üyeleri İftadiye Yıldız, Hayri Ay, il ve ilçe kurum müdürleri ile muhtarlar katıldı.  
 

Okunma : 2639
Foto galeri
EKSPERTİZ
seç
guney sigorta
karaman


atsepete
Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9393 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6986 Asayiş
Kiraz bahçelerini kar vurdu
24 Mayıs 2020 Okunma: 4708 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın