Karamandan.com

Karamandan.com

18 Temmuz 2019 Perşembe
Vali Meral Başyayla İlçesini Ziyaret Etti
Vali Fahri Meral, ziyaretlerde bulunmak üzere Karaman'a bağlı Başyayla ilçesini ziyaret etti.
Kategori : Gündem
19 Haziran 2019 12:25
 
Vali Meral Başyayla İlçesini Ziyaret Etti

Vali Fahri Meral, ziyaretlerde bulunmak üzere Karaman'a bağlı Başyayla ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretlerine, Başyayla Kaymakamlığı ile başlayan Vali Fahri Meral, ilçe kaymakamı ve ilçe birim müdürleri tarafından karşılandı. Kaymakamlık binasında ilçenin ekonomik ve sosyal durumu hakkında Kaymakam Emrah Uzun’dan bilgiler alan Vali Meral, daha sonra Kaymakamlık Toplantı Salonunda mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Vali Meral, toplantıda muhtarlara tek tek söz vererek bulundukları köy ve mahallelerin sorun ve taleplerini dinledi. 

Muhtarlarla gerçekleştirilen toplantının ardından Vali Meral, kaymakamlık binası içerisinde sergilenen ve ilçe halk eğitim merkezi müdürlüğü kursiyerleri tarafından yapılan çalışmalardan oluşan serginin açılışını yaparak incelemelerde bulundu ve kursiyerlerden çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

İlçe ziyaretlerine belediye başkanlığı ile devam eden Vali Fahri Meral, başkan vekili Kamil Kotlay’dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldıktan sonra ilçe esnafını ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu.

Vali Fahri Meral daha sonra Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezi Başyayla Ek Ünitesini ziyaret ederek bakımları sağlanan vatandaşlarla bir araya geldi. Bir süre sohbet ettiği vatandaşlara çeşitli hediyeler veren Vali Meral, rehabilitasyon merkez binasında bulunan yemekhanede incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Fahri Meral, ilçe ziyaretlerini 1997 yılında şehit olan piyade er Şevket Sağlam’ın ailesini ziyaret etmesiyle tamamladı. Şehit ailesini evinde ziyaret eden Vali Meral, baba Süleyman Sağlam ile bir süre sohbet etti. Vatan uğrunda şehit olan Şevket Sağlam’a Allah’tan rahmet dileyen Vali Meral, Sağlam ailesine ise sabırlar diledi.

Vali Fahri Meral’in Başyayla ilçesine gerçekleştirdiği ziyaretlerine, il Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ali Yener Terlemez, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Baran Yürekli, İl İdare ve Denetim Müdürü Abdullah Şahiner eşlik etti.

 

Okunma : 926
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19445 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7530 Spor
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 7270 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın