Karamandan.com

Karamandan.com

26 Ekim 2020 Pazartesi
Vali Işık: Koronavirüsü hep birlikte yeneceğiz
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Cumartesi Pazarında ve karantinadaki vatandaşların kaldığı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda inceleme yaparak denetlemelerde bulundu.
Kategori : Gündem
19 Eylül 2020 17:23
 
Vali Işık: Koronavirüsü hep birlikte yeneceğiz
karaman

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Cumartesi Pazarında ve karantinadaki vatandaşların kaldığı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda inceleme yaparak denetlemelerde bulundu.

Cumartesi günleri kurulan semt pazarının girişinde ateşleri ölçülerek pazara alınan vatandaşlara yönelik yapılan uygulamaları bir süre yerinde takip eden Vali Işık, daha sonra inceleme ve denetimlerde bulunduğu pazarda esnaf ve vatandaşlarla covid-19 koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlem ve tedbirler hakkında sohbet etti.

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de son dönemlerde vaka sayısında bir artış yaşandığına dikkat çeken Vali Işık, bireysel ve toplumsal olarak alınacak önlemlerle birlikte covid-19 salgınının önüne geçilebileceğini söyledi.

Pazar esnafı ve vatandaşlardan özellikle maske kullanımı, fiziki mesafenin korunması ve temizlik kurallarına uymaları konusunda tavsiyelerde bulunan Vali Işık, “Yaşanan bu zorlu sürecin atlatılabilmesinin belirlenen kurallara uyulması ile mümkün olabileceğini belirterek koronavirüsü hep birlikte yeneceğiz” dedi.

Vali'den Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda inceleme

Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik denetimler sürerken bu kapsamda Vali Mehmet Alpaslan Işık, karantinadaki vatandaşların kaldığı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ile AFAD İl Müdürü Şerife Han’ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Işık, karantinadaki vatandaşlarımızın kaldığı yurdun oda ve bölümlerini gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Mehmet Alpaslan Işık, kız öğrenci yurduna yaptığı ziyaret ve denetimler sırasında koronavirüs salgınına karşı alınan önlem ve tedbirler konusunda İl Müdürü Ali Osman Bebek’ten bilgiler aldı.

 

Okunma : 2156
Foto galeri
REKLAM
karaman


Yavuzlar iplik
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da toplu cenaze şoku! 4 sokağa giriş-çıkış yasaklandı
23 Ekim 2020 Okunma: 14912 Gündem
80 yaşında ceviz ağacından düştü
24 Ekim 2020 Okunma: 9392 Gündem
2,5 ay sonra yeniden trafiğe açıldı
23 Ekim 2020 Okunma: 5552 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın