Karamandan.com

Karamandan.com

22 Mayıs 2019 Çarşamba
ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN
Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Çiftçilere elektrik kullanımında yüzde 12 civarında indirim sağlanmasıyla ilgili kararın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.
Kategori : Tarım
17 Mart 2019 15:09
 
ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Çiftçilere elektrik kullanımında yüzde 12 civarında indirim sağlanmasıyla ilgili kararın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.

Karamanlı çiftçilerimizin indirimden faydalanmaya başladıklarını müjdeleyen Başkan Bayram; "Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tarımsal sulamayla birlikte diğer faaliyetlerde bulunan tüm çiftçileri kapsayan yüzde 12 oranındaki elektrik indiriminden Karamanlı çiftçilerimizde yararlanmaya başladı."dedi.

Bayram açıklamasında; "Çiftçilerin girdi maliyetinde önemli bir kalem olan elektrikte sağlanan bu indirim, üreticilerimizi doğrudan ilgilendirecek bir gelişmedir. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.

“YILLARDIR BİR TÜRLÜ GERÇEKLEŞMİYORDU” 

Bayram, hayvancılık ve tarımsal sulama abonesi olanların yüzde 12 indirimli elektrik alabileceklerini ifade ederken; “Biz Ziraat Odası olarak yıllardan beri mazot ve enerji indirimi sağlanmasıyla ilgili beklenti içerisindeydik. Zaman zaman da bu konudaki taleplerimizi dillendirdik. 

Bu bizim üreticilerimizin hakkı olan bir durumdu ancak yıllardan bu yana bir türlü gerçekleşmiyordu. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Çiftçinin üretmesi gerekiyor, üretmesi için de girdi maliyetlerinin en aza düşürülmesi gerekiyor. Bu noktada elektrik girdi maliyeti olarak önemli bir kalemdir. Günümüzde elektrik enerjisi her alanda olduğu gibi tarımda da gereklidir ve en çok tüketilen kalemlerdendir. Elektrikten indirimli olarak çiftçilerin tüketmesi, bizleri ziyadesiyle memnun etti." dedi.

“DİĞER GİRDİ MALİYETLERİNDE DE İNDİRİM SAĞLANMALIDIR”

Bayram, geç alınan bir karar olmasına rağmen elektrikteki indiriminin çiftçileri rahatlatması açısından önemli bir gelişme olduğunu kaydederken, Karaman Ziraat Odasına kayıtlı 37 bin çiftçinin ailesiyle beraber yaklaşık 100 bin kişiye fayda sağlayacağını vurguladı. Bayram; "Elektrikte sağlanan bu indirim, Üreticilerimizi doğrudan ilgilendirecek bir gelişmedir. Son 5-6 aylık süreçte girdi maliyetlerinin tavan yaptığı bu dönemde elektriğin bu şekilde indirilmesi elbette yüzümüzü güldürdü ama bu gelişmeler diğer girdi fiyatlarına da yansıtılmalıdır. Üreticimizin de 15-20 gün sonra tarlaya ineceğini düşünürsek, akaryakıt, gübre, zirai ilaç ve tohumda da buna benzer girişimlerin de olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Okunma : 3071
KORKMAZLAR
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15399 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15097 Asayiş
TOKİ Karaman Kırbağı 2019 kura çekilişi ne zaman?
20 Mayıs 2019 Okunma: 10601 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın