Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
TOKİ 515 Konutları Teslim Ediliyor!
Karaman'da yapımı tamamlanan ve farklı tasarımı ile dikkat çeken Karaman Kırbağı 515 Konutları teslim ediliyor.
Kategori : Gündem
22 Ocak 2019 15:06
 
TOKİ 515 Konutları Teslim Ediliyor!

Karaman'da yapımı tamamlanan ve farklı tasarımı ile dikkat çeken Karaman Kırbağı 515 Konutları teslim ediliyor.

Konuya ilişkin TOKİ'nin resmi internet adresinden duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuru şu şekilde:

"Karaman Kırbağı 515 Konut Projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen konutların teslimleri, 28 Ocak – 13 Şubat 2019 tarihleri arasında web sayfamızda yer alan Konut Teslim Programına göre gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede;

• Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin Müşavir Firması olan Prokon Müh. ve Müş. tarafından Karaman Kırbağı Şantiyesinde gerçekleştirilecektir.

• Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

• Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

• Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı Banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri, KDV ile birlikte tahsil edilecektir.

• 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, daha önce Bankanıza verilmiş olan talimatlar çerçevesinde satışı yapılan konutun teslim tarihinde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde belirtilen satış bedeli üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı peşin olarak tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden hesaplanan KDV tutarı da peşin olarak tahsil edilecektir; bu aşamada aracı Banka (Türkiye Halk Bankası A.Ş. Karaman Sanayi Sitesi Şubesi) tarafından kesilen KDV faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firmaya yetkililerine ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

• Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),
 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin haksahibinde bulunan nüshası,
 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,
 KDV tutarının yatırıldığına dair fatura.

• Belgeler eksiksiz ise konut alıcılarına, müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır."

Okunma : 6565
Foto galeri
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19787 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8139 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7714 Spor
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın