Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
TOBB Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, Okul Müdürü Murat Şen’in açılışa katılan misafirleri ve öğrencileri selamlama konuşması ile başladı.
Kategori : Gündem
25 Nisan 2019 17:26
 
TOBB Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, Okul Müdürü Murat Şen’in açılışa katılan misafirleri ve öğrencileri selamlama konuşması ile başladı.

Açılışa Karaman Valisi'nin Eşi Zehra Meral, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Konuyla ilgili okul yönetminden yapılan açıklamada; "Milli Eğitim Müdürlüğümüzün teşvikleri, TÜBİTAK’ın destekleri ile her yıl düzenlemiş olduğumuz TÜBİTAK 4006 bilim fuarımızda bu yıl da, fizikten biyolojiye, kimyadan matematiğe, edebiyattan coğrafyaya pek çok branşta toplam 26 projeyi misafirlerimizin beğenisine sunduk. Tabi burada asıl amacımız; öğrencilerimizin bilimle buluşmalarına zemin hazırlamak, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymalarını sağlamak, problem çözme becerilerini geliştirmek ve onlara kendilerini ifade etme kabiliyeti kazandırmaktır. 

TÜBİTAK Bilim Fuarları, temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda düzenlenen bilimsel bir faaliyetlerdir. Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır.

Başta proje koordinatörümüz Mesut KESEK hocamız olmak üzere, öğrencilerimize çalışmalarında rehberlik eden ve onlardan desteklerini hiç esirgemeyen bütün öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, ayrıca öğrencilerimizi de gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı tebrik ediyoruz. 4006 Bilim fuarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz" denildi.

Okunma : 1493
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 12492 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 11823 Asayiş
Direksiyon başında rahatsızlanan adam öldü
16 Ağustos 2019 Okunma: 8479 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın