Karamandan.com

Karamandan.com

25 Nisan 2019 Perşembe
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, Karaman'da
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, "Biliyorsunuz ben sözü zor veririm, verdiğim sözün de arkasında dururum.
Kategori : Gündem
21 Mart 2019 16:10
 
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, Karaman'da

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, "Biliyorsunuz ben sözü zor veririm, verdiğim sözün de arkasında dururum. İnşallah 2020 yılında ihalesi yapılmak kaydıyla Ayrancı Kapalı Şebeke Sulama Sistemini sizlerin hizmetine sunacağız." dedi.

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak için Karaman'ın Ayrancı ilçesine gelen Elvan, açık hava toplantısında yaptığı konuşmada, Ayrancı'ya ne lazımsa teker teker yerine getirdiklerini söyledi.

İlçenin 40-50 yıl beklese bu yatırımları alamayacağını, bunların her birini beraber gerçekleştirdiklerini ifade eden Elvan, "Elbette ihtiyaçlar, talepler bitmez. Biliyorsunuz ben sözü zor veririm, verdiğim sözün de arkasında dururum. İnşallah 2020 yılında ihalesi yapılmak kaydıyla Ayrancı Kapalı Şebeke Sulama Sistemini sizlerin hizmetine sunacağız." diye konuştu.

Seçime 9 gün kaldığını, bu sürede herkesin çok çalışmasını gerektiğini belirten Elvan, şunları kaydetti:

"Bakınız Karaman merkezi ak belediyecilikle tanıştı, neler yapıldı gördünüz. Ermenek'i, Sarıveliler'i gördünüz. Başyayla'yı gördünüz. Ayrancı'nın nüfusu 2 binin üzerinde. Bizim hedefimiz, Ayrancı'nın Akdeniz'e en önemli ulaşım noktalarından biri olması. Onun için hedefimiz Ayrancı'nın nüfusunun arttırılması. Bir tarafta tarım arazilerine dokunmadan aş ve iş üretecek yatırımlar yapılacak.

Diğer taraftan Ayrancı'yı Erdemli'ye bağlıyoruz, Mersine bağlıyoruz. Yol çalışmaları başladı. Çok güzel bir yol oluyor. Bu yol açıldığında Erdemli'deki, Silifke'deki, Mersin'deki vatandaşlarımız Ankara'ya, Konya'ya giderken bu yolu kullanacak. Mersin'e gidenler bu yolu kullanacak. Tarlalarınız, evleriniz değerlenecek. Havaalanı yapılıyor. Taleplerinizin hepsi gerçekleşecek. Ama Yavuz başkanı seçeceksiniz. Kısa süre kaldı. Ayrancı'yı ak belediyecelikle tanıştıracaksınız."

Daha sonra Karaman kent merkezine geçen Elvan, AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin ve partililerle, İsmet Paşa, Birinci ve İkinci İstasyon caddelerinde esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşlarla buluştu.

 

Okunma : 5006
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da Yangın!
21 Nisan 2019 Okunma: 13798 Asayiş
Başkan Kalaycı’dan Çocuklara Müjde
22 Nisan 2019 Okunma: 12524 Gündem
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 8 İSİM ANKARAYA ÇAĞRILDI
23 Nisan 2019 Okunma: 11681 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın