Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
TAŞKALE KADERİNE TERKEDİLDİ
Taşkalede göçükler devam ediyor ama ne ilgilenen var ne de tedbir alan.
Kategori : Gündem
05 Nisan 2020 15:11
 
TAŞKALE KADERİNE TERKEDİLDİ

Taşkalede göçükler devam ediyor ama ne ilgilenen var ne de tedbir alan...

Taşkale'de geçen hafta çöken duvarın devamı sabaha karşı çöktü. Saat 05.00 sıralarında merkeze bağlı Taşkale köyünde meydana gelen göçük yine yürekleri ağza getirdi. Edinilen bilgiye göre, geçen hafta Orta Cami önünde bulunan istinat duvarından sonra bu sabah da yolun devamı çöktü. 

KURUMLARIN HANTALLIĞINDA ÖLECEĞİZ

Duvarın gece saatlerinde göçmesi olası bir can ve mal kaybını önlemiş oldu. Taşkaleliler kurum amirlerinin hantallığından yakınırken bu göçüklerin telafisi mümkün olmayan can kaybına yol açmadan bir an evvel gerekli tedbirin alınmasını istiyorlar.

Mimar Hikmet Çetinkaya'hazırladığı raporu geçtiğimiz yıl Ekim ayında hem muhtarlık hem de şahsi olarak Karaman İl Özel İdaresine verildiğini söyleyen vatandaşlar aynı zamanda konunun defalarca Milletvekillerine iletildiğini ifade ettiler.

FELAKET OLABİLİRDİ 

En son AK Parti İlçe Başkanı Feyzullah Tunç'un üzerine taş düştüğünde hem vekillere hem il yönetimine durumu yerinde gösteren köylüler bir türlü kurum amirlerinin ilgisini çekmeyi başaramadılar. O gün büyük tehlikede atlatıldığını ifade eden köylüler Feyzullah Tunç ölümden döndü. Orada yaklaşık 40 kişilik Kırgız ekibi de vardı. Maalesef aynı sıkıntılarımız devam ediyor." ifadelerini kullandılar.

Okunma : 12542
Foto galeri
EKSPERTİZ
karaman


seç
guney sigorta
atsepete
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8585 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 7337 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6854 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın