Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ekim 2018 Pazartesi
ŞEHİR EŞKIYALARI MİLLİ SERVETİMİZİ MAHVEDİYOR
Karaman Amatör Olta Balıkçılar Derneği Yönetim Kurulu Eski Başkanı Necip Bezmez yapılan yasak avlanmaya savaş açtıklarını belirtirken, derneklerine ait tabelalara da zarar verildiğini belirtti.
Kategori : Gündem
12 Ocak 2018 13:03
 
ŞEHİR EŞKIYALARI MİLLİ SERVETİMİZİ MAHVEDİYOR

Karaman Amatör Olta Balıkçılar Derneği Yönetim Kurulu Eski Başkanı Necip Bezmez yapılan yasak avlanmaya savaş açtıklarını belirtirken, derneklerine ait tabelalara da zarar verildiğini belirtti.

Bir çok tabelalarının yerinden söküldüğünü söyleyen Bezmez “Neredeyse sökülmemiş bütün tabelalarımıza şehir eşkıyaları tarafından ateş edilerek zarar verilmiş” dedi.

Karaman ve çevresindeki barajlarda yasak avlanma yapan kişiler ile mücadele de çok önemli roller üstlenen Bezmez "Biz barajlarda kaçak ağ atımına avcılık terimi ile bohçacı diyoruz. Maalesef her ay en az bir barajımıza ağ atıp katliam yapıyorlar. Bizler ne kadar çaba göstersek de kaçak avcılık bir türlü bitmiyor. Bunların önüne geçebilmemiz için vatandaşlarımızın ve olta balıkçılarının duyarlılıkları çok önemli. Eğer bir yerde kaçak avlanma varsa hemen bizlere ve jandarmaya bildirmelerini istiyoruz. 

Kaçak avla mücadele ettiğimiz gibi, vatandaşlarımızı olta balıkçılığı hakkında bilgilendirmek adına 24 adet tabela yaptırdık. Bizim bilgilendirme yaptığımız 18 tabela yerinden kimliği belirsiz kişiler tarafından sökülmüş diğerlerine ise şehir eşkıyaları tarafından ateş edilerek tahrip edilmiş.  Bizler toplum olarak kamu yararına olan milli servetimizi korumak zorundayız. 

Hem kaçak ağ atarak avlanma yapan balıkların çoğalmasını engelleyen hem de bu kamu malı olan tabelalara zarar veren insanlıktan nasibini almamış kişilerin bana göre teröristlerden bir farkı yoktur" dedi.

Bezmez ayrıca sadece barajdaki balıkların katledilmediğinin altını çizerek; " İbrala barajının kuzeyine sınır olan Orman İşletme Müdürlüğünün ağaçlandırma alanındaki 1 metre boyunda yeni dikilmiş fideleri, bu av yapmak için gelenler katlediyor. Bu yeni dikilmiş çamları köklerinden keserek kendilerine küme yapıyorlar ve avlanırken bunlarıda kullanıyorlar" dedi.

Okunma : 4510
Foto galeri
gultes c6
Aktekke
GÜNEY EMLAK
isabet
Gündem haberleri
Karaman'da trafik kazası: 1 Ölü
19 Ekim 2018 Okunma: 12952 Asayiş
İstanbul'da Aranan Katil Zanlısı Karaman'da Yakalandı!
19 Ekim 2018 Okunma: 11917 Asayiş
Verdiği sözü tuttu! Başkan Erdoğan için 10 kurban...
18 Ekim 2018 Okunma: 10483 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın