Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2020 Pazartesi
Robotik Otoparklar Geliyor
Karaman Belediyesi, gün geçtikçe daha büyük sorun olan otopark sorununa çözüm getiriyor.
Kategori : Gündem
17 Haziran 2016 11:49
 
Robotik Otoparklar Geliyor
karaman

Karaman Belediyesi, gün geçtikçe daha büyük sorun olan otopark sorununa çözüm getiriyor. Karaman'da çeşitli noktalara akıllı-katlı (Robotik Otopark) otoparklar yapılacak.

Türkiye'de İstanbul, Bursa, Balıkesir gibi büyükşehirlerde bulunan akıllı-katlı otopark (Robotik Otopark) hizmeti Karaman'da da başlayacak. Karaman Belediyesi tarafından ilk etapta Atatürk Bulvarı, 4 nolu sağlık ocağı yanındaki alana ve Musalla'nın hemen arkasındaki boş alana yapılacak olan akıllı-katlı otopark sistemi şehir merkezindeki otopark sorununu önemli ölçüde çözecek.

Akıllı-Katlı Otopark hizmeti ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti:

"Karaman'ın en önemli sorunlarından birisi olan otopark sorununa çözüm getirecek bir çalışmayı başlattık. Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde ve Türkiye'de büyükşehirlerde hizmet veren Robotik Otopark sistemini Karaman'da uygulayacağız. Bu otopark sisteminin bize sağladığı en büyük avantaj, örneğin 100 araçlık bir alana katlı sistem sayesinde 400-500 araç sığabiliyor olması. Gerekli fizibilite çalışmalarımızı tamamladık. İhale hazırlıklarımıza devam ediyoruz ve çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız. Akıllı-katlı otoparkları ilk etapta 4 nolu Sağlık Ocağı ve Musalla yanındaki boş alana yapacağız. İlerleyen süreçte ise şehrin birçok yerinde bu otopark sistemini yaygınlaştırarak Karaman'daki otopark sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi. 

Okunma : 8641
Foto galeri
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16040 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 15183 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 10930 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın