Karamandan.com

Karamandan.com

19 Haziran 2019 Çarşamba
Piri Reis Vadisi Konutları’nda kıble ayrıntısı!
Yapımı tamamlanarak sahiplerine anahtarları teslim edilen Doğu Kışla Vadisi Piri Reis Konutları ile ilgili ilginç bir şikayet ortaya çıktı.
Kategori : Gündem
20 Aralık 2018 15:31
 
Piri Reis Vadisi Konutları’nda kıble ayrıntısı!

Yapımı tamamlanarak sahiplerine anahtarları teslim edilen Doğu Kışla Vadisi Piri Reis Konutları ile ilgili ilginç bir şikayet ortaya çıktı.

Son günlerde sosyal medyada sıkça rastlanan doğalgaz faturaları, kullanılan malzeme ve diğer eleştirilerin yanında son olarak ortaya çıkan bir ayrıntı konut sahipleri tarafından ilgili birimlere şikayet olarak bildirilmeye başlandı.

Piri Reis Konutları’na taşınma hazırlığı yapan daire sahibi Selahattin Çelik, daire içerisindeki tuvaletlerin duruş vaziyeti olarak kıble istikametine baktığını belirtti. Çelik haber sitemize yaptığı açıklamada,

‘’Dairemi teslim aldıktan sonra bir takım tadilat işlerinin tamamlanması adına henüz taşınma işlemini gerçekleştiremedim. Tadilat süresince daire içerisinde bulunan tuvaletlerin (3 tuvalet) duruş istikameti olarak kıbleye doğru olduğunu fark ettim.’’ dedi.

Vaziyeti diğer daire sakinleri ile paylaştığını söyleyen Selahattin Çelik, ‘’Tuvaletlerdeki yön bozukluğunu fark etmem üzerine ben olayı yönetime aktardım. Öte yandan bir daire sakini kendi imkanları ile tuvalet taşının yönünü değiştirmek isterken, alt kattaki daireye kısmi zarar verdi.

Bu yanlışın düzeltilmesi adına bizler bireysel olarak çalışma yaptığımız takdirde, tıpkı o arkadaşımızın yaşadığı duruma düşerek komşu dairelere zarar verme ihtimali ortaya çıkıyor. Bu nedenle tuvalet taşının yön değişikliğinin yönetimce tek elden yapılması kesinlikle gereklidir.

Yönetim, bu yön değişikliğinin yapılabilmesi için imza toplanıp gerekli mercilere şikayette bulunulması gerektiğini söyledi. Ben bireysel olarak hatanın düzeltilmesi adına CİMER’e şikayette bulundum’’ diye konuştu.

Öte yandan 16’şar kattan oluşan 6 bloğun kaçında aynı sorunun olduğunu bilemediklerini söyleyen Selahattin Çelik, tüm daire sahiplerinden aynı duyarlılığı göstermelerini istedi.

 

Okunma : 9754
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da "sarıkız" alarmı
18 Haziran 2019 Okunma: 30200 Asayiş
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14890 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 11545 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın