Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
PTT 178'inci Yaşını Kutluyor
Karaman Posta Telgraf ve Telefon (PTT) Başmüdürlüğü, kuruluşunun 178'inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte 178'inci müşteriye özel sürpriz hediyeler verdi.
Kategori : Gündem
23 Ekim 2018 13:33
 
PTT 178'inci Yaşını Kutluyor

Karaman Posta Telgraf ve Telefon (PTT) Başmüdürlüğü, kuruluşunun 178'inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte 178'inci müşteriye özel sürpriz hediyeler verdi.

Karaman PTT Başmüdürlüğü'nde PTT'nin kuruluşunun 178. yıl dönümü etkinliklerle kutlandı.

Karaman PTT Başmüdürlüğü'ne sabah işlem yapmak üzere gelip 178. sırayı alan Aykut Yeşil, sıra numarası kendine gelip gişeye yöneldiğinde süpriz bir karşılama ve hediyelerle karşı karşıya kaldı.

PTT Kuruluşunun 178’inci yılında PTT Karaman Başmüdürü Faik Göksüçukur ve İşletme Müdürlüğünce sabah 178. sırayı alan müşterisine PTT’nin çeşitli promosyon ürünlerinden oluşan set ve çeşitli hediyeleri takdim etti.

Karşılaştığı hediye ve sürprizle ilgiden dolayı mutluluk duyan Aykut Yeşil, PTT Baş Müdürü Faik Göksüçukur ve personeline teşekkür etti. PTT Karaman Başmüdürü Faik Göksüçukur, PTT’nin 178. Yılına girdiğini hatırlatarak;  “Bizim önceliğimiz vatandaş odaklı hizmet ve sizlerden aldığımız memnuniyet. Biz tam anlamıyla hayatın içindeyiz, sizleri memnun edebiliyorsak bu bize yeter.” dedi.

Yerli ve Milli Kuruluşumuz 178 Yaşında

Karaman PTT Başmüdürlüğü'nde 178. yıl dönümü için basın mensuplarına da kurum ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada;

İlk Posta Teşkilatı 23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti olarak kurulmuştur.1871 yılında ise Posta ve Telgraf  Nezaretine, 1909 yılında  Posta Telgraf ve Telefon Nezareti haline dönüştürülmüş, 1913 yılında da  Posta Telgraf Telefon (PTT) Umum Müdürlüğü adını almıştır.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında İçişleri Bakanlığına, 1933 yılında Bayındırlık Bakanlığına, 1939 yılında ise Ulaştırma Bakanlığına PTT Genel Müdürlüğü ismi ile bağlanmış, 2013 yılında da ‘’Anonim Şirket’’ olmuştur. Günümüzde Posta Telgraf teşkilatı Anonim Şirketi ismi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak, hizmet sunulmaktadır.

Kuruluşundan bu yana 178 yılı geride bırakarak, 23 Ekim 2018 tarihi itibariyle 178. yıla erişmenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duymaktayız. Bununla birlikte çağdaşlaşmanın bir gereği olarak her geçen gün değişim ve gelişim içerisinde; 1840 yılından bugüne kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Hizmetlerimizi Ana başlıklar altında sıraladığımızda;

Posta, Kargo, Kurye, PTTCell, KEP(Kayıtlı Elektronik Posta), Kişisel Pul, E-PTTAVM, Tebligat, Elektronik Mektup, Telgraf ve e-Telgraf, Yurtiçi-Yurtdışı Havale-Posta Çeki Kabulü ve Ödemesi, Posta Çeki ve İnteraktif işlemler, Para Posta İle Diğer Bankalara EFT, Western Unıon ve Döviz Bozma İşlemleri, Emekli Maaş, ve Sosyal Maaş Yardım Ödemeleri, Anlaşmalı Bankaların Kredi Kartı, Bireysel Kredi tahsilatları, Bankalarla yapılan protokoller gereğince Kredi İşlemleri, Sigortacılık İşlemleri, PTT Kitap, HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), E-Devlet Şifre Satışı, İmar Barışı Ödemeleri, Tüm Vergi ve Ceza Tahsilatları, Sürücü Belgesi, Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Harçları, Tapu Harcı ve Döner Sermaye Ücreti, Bedelli Askerlik Ödemeleri  vb. oluşturmakta ve bu hizmet yelpazemiz her geçen gün daha da genişlemektedir.

Hizmet sunduğu alanlarda yeni ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilmek adına birçok projeyi başlatan PTT AŞ. Yaygın hizmet ağı ve geniş araç filosuyla halkımıza sunulan hizmet kalitesini yükseltmek için her geçen gün kendini yenileyerek, gelişen teknolojiye paralel olarak hizmetlerimizin kalitesi, dolayısıyla müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik teknoloji ile desteklenmiş ve eğitimli personel ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizin güzel insanlarına layık oldukları hizmeti sunmayı amaç edinen PTT, halkın günlük yaşantısını kolaylaştırma bakımından geniş bir hizmet yelpazesi ile önemli bir boşluğu doldurmakta ve çağdaş ortamlarda hizmet vermenin yanı sıra; Sermayesinin tamamı PTT AŞ.’ ye ait olan Anonim Şirket niteliğinde İŞTİRAKLER kurarak vatandaşlarımıza ve kurumumuza her alanda yenilikler kazandırmaktadır. Karaman Başmüdürlüğünün sorumluluğu altında, otomasyona açık 3 Merkez, 12 Şube, 1 Mobil Şube,  6 Acente olmak üzere toplam 22 işyeri ve  13 PTT Matik ile 104 çalışanı olarak Evrensel Posta Hizmeti sunma sorumluğu ve 178 yıllık tecrübenin verdiği güvenle hep birlikte Kurumumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Her zaman yanımızda olan çok değerli Karaman Halkına şükranlarımızla arz ederiz." denildi.

 

Okunma : 6696
Foto galeri
guney sigorta
seç
EKSPERTİZ
atsepete
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9554 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 7224 Asayiş
Mut'ta çalınan keçiler Karaman'da kesilmiş halde bulundu
27 Mayıs 2020 Okunma: 5620 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın