Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2019 Çarşamba
Özpeynirci Göreve Başladı
TEMA Vakfı Karaman Merkez İlçe Sorumlusu Suzan Özpeynirci göreve başladı.
Kategori : Gündem
12 Şubat 2018 10:25
 
Özpeynirci Göreve Başladı

TEMA Vakfı Karaman Merkez İlçe Sorumlusu Suzan Özpeynirci göreve başladı.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Suzan Özpeynirci “Bugün ülke genelinde var olan yaklaşık 700 bin gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Karaman Merkez İlçesi’nin doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak mahallemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, mahallemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

TEMA Vakfı Karaman Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

TEMA Vakfı Karaman Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyor. Yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak yerel basınla paylaşılacak.

Okunma : 5745
TEKİN
guney sigorta
Gündem haberleri
Karamanlı Hünkar Avrupa'yı sallıyor
14 Ocak 2019 Okunma: 22042 Magazin
Karamanlı İbrahim Küçük Kendisini Mehdi ilan etti
15 Ocak 2019 Okunma: 18471 Yaşam
Salı Pazarı Talan; Yaralılar Var!
15 Ocak 2019 Okunma: 14218 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın