Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Oto tamirciler buraya taşınacak
AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yapımı devam eden yeni sanayi sitesi hakkında bilgi aldı.
Kategori : Gündem
21 Eylül 2019 11:57
 
Oto tamirciler buraya taşınacak

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yapımı devam eden yeni sanayi sitesi hakkında bilgi aldı. 

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, Karaman oto sanayi sitesi esnaflarının birikimleri ile kurulan ve halen yapımı devam eden Sınırlı Sorumlu Esnaf ve Sanatkarlar Sanayi Sitesi Yapı kooperatifini ziyaret edilerek proje ve inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Yapılan bütün çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Başkan Çağlayan; “ şuan yapımı devam eden sanayi sitesi bittiğinde oto sanayinde hizmet veren bütün esnaf arkadaşlarımız için daha rahat ve güzel bir çalışma ortamı olacak inşallah. 

Karamanımızın gelişmesi ve büyümesi için çaba sarfeden bu doğrultuda hareket eden herkesin, Karamanlı hemşehrilerimiz adına herdaim yanlarında ve destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ne zaman tamamlanıyor

Konuyla ilgili konuşan Kooperatif Yöneticisi Feyzullah Tunç; "Esnaf ve Sanatkarlar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi oto sanayimizde hizmet veren esnaflarımızın talepleri doğrultusunda oda yönetim kurulu ve başkan Cemal Özbay başkanlıgında 2014 yılında kuruldu. Daha sonra biz yönetimi devraldık.

Kooperatifimiz şu an 299 üyemiz bulunmaktadır, fakat 150-300-450 metrekare olmak üzere 330 iş yeri inşaa edilmektedir. Şu an kaba inşaatı yaklaşık yüzde ellisi tamamlanmıştır.

Kooperatifimiz üyelik şartları şunlardır: imalat yada tamirat işi ile ugraşan  vergi ve oda kaydı bulunan tüm esnafımıza açıktır.

İnşaatımız Kırbağı Mahallesi Kocadüz mevkiinde bulunan ve tapusu kooperatifimize ait 276.000 metrekare arsa üzerine yapılacak 110.000 metrekare kapalı alandan oluşacaktır." dedi.

 

Okunma : 4088
guney sigorta
karaman


seç
atsepete
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9752 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8365 Asayiş
Karaman Sokakları boş kaldı!
23 Mayıs 2020 Okunma: 5799 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın