Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2020 Çarşamba
Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu Toplandı
Karaman Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu orman yangınlarının artabileceği değerlendirilerek gerekli önlemlerin alınması amacıyla toplandı.
Kategori : Gündem
11 Ağustos 2020 15:17
 
Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu Toplandı
karaman

Karaman Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu orman yangınlarının artabileceği değerlendirilerek gerekli önlemlerin alınması amacıyla toplandı.

Doğal zenginliklerimizin başında gelen ormanlarımızın yangınlara karşı korunması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelgeye istinaden mevsimsel veya insani faktörlere dayalı olarak orman yangınlarının artabileceği değerlendirilerek gerekli önlemlerin alınması amacıyla düzenlenen toplantı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, faaliyetler, tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ile orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmalarına ilişkin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından bilgiler verildi.

Toplantının devamında komisyonun görevleri ve alınacak tedbirlerle ilgili konuşan Vali Işık, ilgili birimlerimizle iş birliği ve koordinasyon içerisinde bölgemizde bulunan ormanlarımızın korunmasına yönelik alınacak tedbirlere hep birlikte hassasiyet göstererek herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermeden mücadele edeceğiz dedi ve vatandaşlardan da alınan kararlara duyarlı olmalarını istedi.

Orman yangınları ile mücadele komisyonu toplantısı alınan kararların ardından sona erdi.

11 Ağustos 2020 Salı günü Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Güventürk, Orman İşletme Müdürü Fazıl Cabaroğlu ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

 

Okunma : 651
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 14851 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12923 Gündem
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 9911 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın