Karamandan.com

Karamandan.com

05 Nisan 2020 Pazar
Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması İçin Eğitimler Devam Ediyor
Türkçe Dört Temel Dil Becerisi Daha İyi Nasıl Kazandırılır?.
Kategori : Eğitim
13 Eylül 2019 16:28
 
Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması İçin Eğitimler Devam Ediyor

Türkçe Dört Temel Dil Becerisi Daha İyi Nasıl Kazandırılır?.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması" projesinin, Türkçe Dört Temel Dil Becerisinin Kazandırılması konulu eğitimleri gerçekleştirildi.

Erasmus+ Programı ile desteklenen "Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması" projesinin Türkçe Dört Temel Dil Becerisinin Kazandırılması başlıklı ikinci ayağı, Doç. Dr. İdris Nebi Uysal tarafından verilen dört günlük eğitimle tamamlandı.

Türkçe ve edebiyat öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen eğitimde Türkçe öğretimine ilişkin temel kavram ve terimler, okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yönelik bilgiler verildi. 

Doç. Dr. İdris Nebi Uysal tarafından yapılan bilgilendirme ve sunumların ardından öğretmenler, dört temel dil becerisi ile ilgili uygulamalı soru yazma çalışmalarında bulundu. Daha sonra bu çalışmaların değerlendirilmesi yapılarak ölçme değerlendirme yöntem ve teknikleri bakımından bilgilendirmeler yapıldı.

Eğitimlerin ardından katılımcı öğretmenlere belgeleri verilerek İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Balkaya, sunumlarıyla çalışmayı destekleyen Doç. Dr. İdris Nebi Uysal’a teşekkür etti.  
Öğretmen Eğitimi ve Seminer Günlerinin okul yöneticilerine yönelik son çalışması, 18-19 Eylül 2019 tarihlerinde Doç. Dr. Ercenk Hamarat ile Dr. Öğretim Üyesi İsmet Kesen tarafından "Eğitime Dair Güncel Gelişmeler" konusuyla devam edecek.
 

Okunma : 1385
Foto galeri
atsepete
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Genç yaşta hayata veda etti
01 Nisan 2020 Okunma: 106914 Yaşam
KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK
03 Nisan 2020 Okunma: 31993 Gündem
Yaş ortalaması 65'in üzerinde olan mahallede çıt çıkmıyor
01 Nisan 2020 Okunma: 31190 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın