Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mayıs 2019 Salı
Muhtar maaşları kaldırılıyor mu?
Muhtar maaşları kaldırılıyor mu, resmi açıklama var mı, genel başkan ne diyor?.
Kategori : Gündem
26 Şubat 2019 00:21
 
Muhtar maaşları kaldırılıyor mu?

Muhtar maaşları kaldırılıyor mu, resmi açıklama var mı, genel başkan ne diyor?...

31 Mart yerel seçmler öncesi muhtar maaşları kaldırılıyor iddası bomba gibi gündeme düşerken konuyu sizler için araştırdık.

2 gündür sosyal medyada muhtar maaşlarının kaldırılıp eskisi gibi gönüllülük esasına göre devam edileceği haberleri en çok konuşulan konu oldu.

Ortaya atılan bu iddia sonrası çok sayıda muhtar ve muhtar adayı heyecana kapılırken işin doğrusunu karamandan.com araştırdı.

RESMİ AÇIKLAMA VAR MI?

Yapılan haberlerde, 31 Mart yerel seçimleri öncesi alınacak kararın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe gireceği yazıyor fakat muhtar maaşlarının kaldırılması ile ilgili hükümet yetkililerinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

PEKİ DOĞRUSU NE?

Kısa sürede gündem olan bu haberlerin tümünün asparagas olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk'e ulaşan muhabirlerimiz olayın tamamen sahte olduğunu ortaya çıkardı.

GENEL BAŞKANIN AÇIKLAMASI;

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, ‘Muhtarların aldığı ücretin maaş değil ödenek olduğunu bilmeyecek kadar zavallı, bilgisiz, tecrübesiz insanların sırf seçimleri provake etmek, kaos ortamı yaratmak, muhtar adaylarımız ile muhtarlarımızı birbirine düşürmek maksatlı yapılan bu ikinci algı operasyonunu esefle kınıyoruz." dedi.

Aktürk; "Aynı yayın organları muhtarlar oy taşıyor haberleri ile de muhtarlık mesleğini ve bu onurlu mesleği icra eden kişileri itibarsızlaştırmaya çalışmış ama başaramamışlardır.  Şimdi ikinci bir maaş operasyonu ile muhtar seçimlerini karıştırmak, tartıştırmak, muhtarlarımızı birbirine düşürmeye seçim üzeri olayı provake etmeye, mesleği ve kişileri sabote etmeye çalışmaktadırlar. Ama buna bizler asla müsade etmeyeceğiz. Konuyla ilgili Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile de görüştüm. Bilgi aktardım. Kendisi de böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti. Hatta muhtarlarımızın görev ve yetki alanlarının genişletilmesi ile ilgili önemli çalışmalarımız hakkında kendisi de her zaman bizlere katkı sağlayacağını söyledi.  

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanlığı olarak söz konusu haber ile muhtarlık mesleğini rencide eden,. İtibarsızlaştırmak isteyen, insanları birbirine düşürerek bir kaos ortamı yaratmaya çalışan kişi ve kurumlar hakkında gerekli soruşturmanın başlatılması hakkında hukuki yollara başvuracağımızın bilinmesini isteriz" dedi.

Okunma : 8671
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
KORKMAZLAR
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15255 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 14791 Asayiş
Eski muhtar bacanağını ve iki çocuğunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 9788 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın