Karamandan.com

Karamandan.com

25 Nisan 2019 Perşembe
Milli Eğitim Avrupalı Misafirlerini Ağırladı
Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa’dan Gelen Eğitimcileri ve Öğrencileri Ağırladı.
Kategori : Gündem
22 Mart 2019 17:06
 
Milli Eğitim Avrupalı Misafirlerini Ağırladı

Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa’dan Gelen Eğitimcileri ve Öğrencileri Ağırladı.

İlimizden Abdullah Tayyar Anadolu Lisesinin proje ortağı olduğu, Almanya’nın koordinatörlüğünde yürütülen, Romanya, İtalya ve Portekiz’den 5 öğrenci 2 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen Erasmus+ KA219 projeleri kapsamında proje ortakları Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Avrupa’dan gelen misafirleri Karaman’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt farklı kültürleri tanımanın kazanımlar sağladığını belirtti. 

Abdurrahman Kurt, “Projeler kapsamında zaman zaman bizler de yurt dışına gidiyoruz. Sizin ülkenize bizler de misafir olduk ve kültürünüzü tanıma fırsatı bulduk. Aynı zamanda eğitimle ilgili güzel örnekleri de aldık. Romanya’nın misafirperverliği bizleri mutlu etti. İtalya’nın heyecanlı olması ve yine Almanya’nın disiplinli çalışması bizlere örnek teşkil etti. Bu bağlamda bizler Avrupa Birliği projelerini önemsiyoruz. Eğitim alanında farklı gelişmeleri takip etmek için bu tür projeler faydalı olacaktır. Bütün ülkelerin birbirinden öğreneceği çok konu vardır” dedi.

Ülkelerin entegrasyonu konusunda öğrencilerimiz farklı ülkelere giderek orada eğitim alabiliyorlar diyen Müdür Vekili Kurt, “Tabi ülkemize de farklı coğrafyalardan gelen öğrenciler okuma ve çalışma fırsatı bulabiliyorlar. Bu bakımdan bu projelerin desteklenmesini önemsiyoruz. Ben tekrar misafirlerimizi aramızda görmekten dolayı mutlu olduğumu belirterek hepinize hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Proje ile öğrencilerin yabancı dillerdeki iletişim becerilerini geliştirme gereksinimlerinin farkında olmaları hedefleniyor. Proje kapsamında yabancı dil öğretmenleri ve öğrenciler, proje toplantılarına katılacaklar. Öğrencilerin yabancı dil müfredatına ek olarak, müfredat dışı etkinliklerle dil gelişiminin nasıl sağlanabileceği ortaya konacak ve yeni bir dil öğrenmede o ülkenin kültürü ve yaşam tarzı ile ilgili bilgileri de artırılacak.
Ziyaret, günün anısına verilen hediye ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.   

Okunma : 691
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da Yangın!
21 Nisan 2019 Okunma: 13737 Asayiş
Başkan Kalaycı’dan Çocuklara Müjde
22 Nisan 2019 Okunma: 12468 Gündem
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 8 İSİM ANKARAYA ÇAĞRILDI
23 Nisan 2019 Okunma: 11312 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın